Egykapuzott a Steaua a Vardarral

2013.07.17 - 14:14

Leiskolázta a macedón bajnok Vardar Szkopjét a Bukaresti Steaua együttese, a labdarúgó Bajnokok Ligája–selejtező 2. fordulójának első meccsén, így elvileg a jövőheti visszavágó csak formalitás lesz Laurenţiu Reghecampf edző legénységének.

A román bajnoki címvédő gyakorlatilag már az első félidőben lezárta a továbbjutás kérdését, a vendégek el sem jutottak Tătăruşanu kapujáig. Adrian Popa kétszer is eltalálta a kapufát, és mindkét helyzetből gól született: a 12. percben Tănase érkezett a kipattanóra és vágta a labdát a hálóba (1–0), a hosszabbítás első percében pedig Pavlovics lábáról gurult vissza a laszti a kapuba (3–0). A két gól között Pintilii is betalált (2–0), de a 21. percig már tetemes lehetett volna a Steaua előnye, ha a kialakított helyzetek felét értékesítik a játékosok.

A fordulás után leült a meccs. A macedónok „sebeiket nyalogatták” és várták, hogy lejárjon a játékidő, Tătăruşanu kapuját továbbra sem veszélyeztették. A Steaua megelégedett azzal, hogy mezőnyfölényben játsszon, de a befejezésnél már hiányzott a higgadt megoldás. De a taps így is kijárt a több mint 40 ezer fős közönségtől, a fővárosiak pedig már készülhetnek a BL play–off mérkőzésére, ugyanis nehezen elképzelhető, hogy a Vardar innen fel tud állni a visszavágón.

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzés

Steaua – Vardar Szkopje 3–0 (Tănase 12. perc, Pintilii 21., Pavlovics 45+1. – öngól).