Szatmárnémeti

Egyháztörténeti vetélkedő

2018.11.01 - 10:01

Iskolaközi partnerkapcsolat született a szamoskrassói Bem József Általános Iskola és a Szatmárnémeti Református Gimnázium között, amelyet egy közös egyháztörténeti vetélkedő pecsételt meg a reformáció ünnepe jegyében.

Kedden 10 órakor a gimnázium dísztermében Kiss József egyházmegyei főjegyző köszöntötte igével a pedagógusokat és diákokat: „Megismertetvén velünk az Ő akaratjának titkát az Ő jó kedve szerint, melyet eleve elrendelt magában, Az idők teljességének rendjére nézve, hogy ismét egybeszerkeszt magának mindeneket a Krisztusban, mind amelyek a mennyekben vannak, mind amelyek e földön vannak.” (Efézus 1, 9–10) A felkészítő tanárok Isten titkából fedtek fel részleteket és adtak át a diákoknak, amelyet kíváncsisággal és buzgón el is sajátítottak az elmúlt időszakban.

Elek Kinga, a gimnázium aligazgatója és Man Gabriella, a szamoskrassói iskola igazgatója is köszöntötte a gyermekeket és résztvevőket.

Józsa Jázminka vallástanárnő lapunknak elmondta, hogy a szamoskrassói Bem József Általános Iskolában 2009 óta tartanak bibliai témájú vetélkedőt, amelyet igyekeztek minden alkalommal egy-egy ünnepkörhöz csoportosítani, mert ha mindezt személyessé teszik, könnyebben megjegyzik azoknak a dátumát és mondanivalóját. Nagy öröm a szervező vallástanárnő számára, aki az általános iskolát Szamoskrassón, a középiskolát a Szatmárnémeti Református Gimnáziumban végezte, hogy a két iskola partnerkapcsolatba lépett „Újuljunk meg együtt” mottóval.

Krassói és refis diákok közös, vegyes csapatokat alkotva ismerkedhettek meg nemcsak a tananyaggal, hanem egymással is, barátságok megszületésének reményében. A Refiből a hatodikosok vettek részt a vetélkedőn. Hét csapat munkáját értékelték a zsűri tagjai: Győrbíró Csilla református vallás szakos tanfelügyelő, valamint Varga Szilárd Csaba, a gimnázium iskolalelkésze. A hét vegyes csapat közül kevés különbséggel, de a Kálvinisták csapata nyert, megelőzve a Zwinglistákat. A további sorrend: Bibliafordítók, Ifjú reformátorok, A Hívek, Kálvin követői és Reformátorok. Ilyen általuk kitalált nevek alatt, közös munkával, érdekes feladatok elvégzésével és ugyanakkor jókedvvel gazdagodtak a diákok.