Egyéniben is bajnok Maria Bilan

2014.09.07 - 21:26

Idén a harmadik bajnoki címet zsebelte be az aranyosmeggyesi rádiós tájfutók sportolója, Maria Bilan. Legutóbb az egyéni versenyben lett első.

Bajnoki aranyérmet szerzett a rádiós tájfutó egyéni bajnokság 144 MHz-es versenyszámának 21 éven aluli nők korosztályában az aranyosmeggyesi rádióklub (YO5KOP) sportolója, Maria Bilan. Az Olah Szabolcs, Kujbus József edzőpáros tanítványának legnagyobb ellenfele a testvére, Loredana volt, aki végül a második lett a kategória versenyében. A Bilan–növéreknek termékeny volt az augusztus, ugyanis az elmúlt hónap elején a bajnoki páros versenyben szereztek aranyérmet, majd a vegyescsapat staféta–viadalban is az első helyen zártak, Boér Botonddal oldalukon.

A Szatmár megyei rádiós tájfutók emellett még két ezüst– és négy bronzérmemmel tértek haza Craiováról. Maria Bilan (3,5 MHz, 21 éven aluli nők) és Oláh Marcell (3,5 MHz, 21 éves aluli férfiak) zártak a második helyen, míg utóbbi a 144 MHz korosztályos versenyében bajnoki bronzérmet szerzett. Oláh István, a 40 éven aluli férfiaknál három számban zárt a harmadik helyen: a 144 MHz, a foxoring és a sprint versenyekben szerzett bajnoki érmeket.

4. hely: Loredana Bilan (3,5 MHz, 21 éven aluli nők), Maria Bilan (foxoring; sprint, 21 éven aluli nők), Oláh Marcell (foxoring; sprint, 21 éven aluli férfiak).

5. hely: Loredana Bilan (foxoring; sprint, 21 éven aluli nők).

6. hely: Mihai Măgureanu (144 MHz; 3,5 MHz, 19 éven aluli férfiak).

7. hely: Oláh István (3,5 MHz, 40 éven aluli férfiak).

9. hely: Mihai Măgureanu (foxoring; sprint, 19 éven aluli férfiak).

KÉP: radio7