Belföld

Egy vasúti kocsi tetején fotózkodott, életveszélyesen megégett egy 15 éves lány

2021.08.08 - 13:44

A tinédzsert a iaşi-i gyermekkórházban ápolják. Az intézmény vezetője, Alina Belu elmondta, hogy a lány testfelületének 43 százaléka égett meg, és meg fogják műteni. Orvosai visszafogottan nyilatkoztak a túlélési esélyeiről.

A iaşi-i gyermekkórházban kezelik a lány egyik barátnőjét is, aki testfelületének 2 százalékán égett meg. Égési sérüléseit kezelik, orvosai szerint nincs életveszélyben. A vonatra felmászó harmadik gyermeknek nem esett baja.

A két sérült lányt a mentősök előbb a romani városi kórházba szállították, ahonnan a 15 éves beteget mentőhelikopter vitte Iaşi-ba, a 14 évest pedig mentőautó. A vasúti rendőrség vizsgálja a baleset körülményeit. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmárnémeti

Júniusban indulnak a Napvonatok a tengerre

Június 12-én indul az első Napvonat (Trenurlie Soarelui) a tengerpart felé Szatmárnémetiből. A vakációs járat 1050 kilométeres távot tesz meg Mangaliáig, amelyhez 19 óra 29 percre van szüksége
Szatmár megye

Terítéken a Szamos Expressz és vasúti átjáró megnyitása

Közlekedésfejlesztési törekvések: a gyorsforgalmi út költséges, a vasúttal boldogulni nehézkes.
Belföld

Korlátozza a konkurenciát a CFR?

Az elmaradt fejlesztések miatt más sem boldogul az ágazatban.