Egy utolsó teszt

2015.08.26 - 13:39

Úgy tűnik, hogy jó formában van az FC Olimpia támadója, Faur, aki a csapat legutóbbi három mérkőzésen betalált az ellenfél kapujába.

Szerdán házon belül rendezett egy utolsó tesztmérkőzést a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata: Csik Tibor vezetőedző legényei az egyesület U19 korosztályos csapatával játszottak háromszor harminc perces harmadokat az Olimpia Stadionban.

A találkozó az ifiknek is utolsó tesztnek minősült, ugyanis szombaton a korosztály országos legjobbjait felsorakoztató elitligában kezdik az idényt.

Az eredményt illetően, a másodosztályos felnőttcsapat minden harmadot 1–0-ra megnyert, de ezen a találkozón ez volt az utolsó szempont, ami számított. Csik Tibi és az ifik edzője, Mircea Bolba ugyanis csakis a játékkapcsolatokra és a taktikai megoldásokra helyezte a hangsúlyt. A felnőttcsapatot illetően viszont jó előjel lehet, hogy a resicabányai rajt előtt Faur jó formában van. Szerdán is két gólt rúgott, a harmadik találatot pedig Bâgiu szerezte. A dési származású támadó gólt szerzett az FC Olimpia legutóbbi két felkészülési mérkőzésén is: a Zilahi FC elleni találkozón az ő találatával vezettek a szatmáriak 1–0-ra (3–0 lett a végeredmény), majd múlt héten, Máramarosszigeten Faur egyenlítő találatával lett 1–1 a meccs végeredménye.

A klub vezetősége és a felnőttcsapat szakmai stábja ma délben, egy sajtótájékoztatón mutatja be a végleges másodosztályos játékoskeretet, péntek reggel pedig Resicabányára utaznak, ahol szombat délelőtt a Metalul ellen játsszák idénybeli első meccsüket.

A tavalyi Szövetségi Kupa-győztes U19-es szatmári alakulat vasárnap délben a Temesvári LPS Banatul ellen játszik a most debütáló elitliga első fordulójában. Bolba elmondta: „Ez a bajnoki rendszer egy újdonság lesz mindenki számára. Nagyon erős a mezőny, de mi helyt akarunk állni. A tanítványaimnak is jót tesz ez, ugyanis ezáltal sokkal több rutint szereznek, és ez segítheti őket, hogy könnyebben feljussanak a felnőttcsapat keretébe.”