Egy pécskai fiatal legény nyerte a Szabó Gyula Emléktornát

2020.10.12 - 17:02

Idén a koronavírus-járvány kissé megtizedelte a mezőnyt, és bár a nagymesterek hiányoztak az asztalok mellől, így is szoros küzdelmek alakultak ki a négy napos, hét fordulós tornán. Ez bizonyítja, hogy az Arad megyei kisváros egyesületének fiatal tehetsége 5,5 ponttal nyerte meg az összetett táblázatot, de a további öt helyezett is 5,5, illetve 5 ponttal zárt.
A dobogó második fokára állhatott fel a Nagybányai VSK színeiben nevezett szatmárnémeti Szabó Attila, míg a târgoviștei Dorin Titu-Maiorescu zárt a harmadik helyen.
Mint arról korábban beszámoltunk, az idei kiírás összdíjazása 5500 lej volt. Ebből 1300, 900, 600, 500, 400, illetve 300 lej jutalmat kapott az összetett táblázat első hat helyezettje, de további hét különdíjat is kiosztottak az ELŐ-táblázat és korosztály szerinti helyezetteknek.
Müller Wilhelm versenyigazgató elmondta, hogy az idei kiírásra ötven sakkozó nevezett. Moldovából érkeztek versenyzők, a hazai mezőnyből pedig szatmárnémetiek, pécskaiak, nagybányaiak, târgovișteiek, marosvásárhelyiek, craiovaiak, pașcaniak, máramarosszigetiek, ploieștiek, bukarestiek és suceavaiak érkeztek a tornára.
A tornát a Szatmárnémeti Voința SK rendezte a helyi önkormányzat, illetve a Szatmárnémeti G. M. Zamfirescu Művelődési Központ támogatásával. Az idei kiírás vezető bírója Radu Cătălin Chirilă volt.