Egy kis sziporka és győzelem

2013.01.26 - 22:59

Az első félidőben nyújtott majdnem tökéletes játékkal legyőzte a Gyulafehérvári CSU női kosárlabdacsapatát a Szatmárnémeti VSK, így őrzi dobogós helyét a Nemzeti Liga alapszakaszának táblázatában.

A szombat késő délutáni találkozón Dan Fleşeriu tanítványai harciasak voltak, és remek játékkal lepték meg vendégeiket. Az Orosz Andreea, Anemarie Părău, Utahya Drye, Khadijah Whittington, Shanika „Nip” Freeman ötössel kezdő VSK két és fél perc alatt beállította a 8-0-ás vezetést, majd másfél perccel később, 10-4-es állásnál a gyulafehérvári kispadon debütáló szerb edző, Miroszlav Popov már szükségét érezte, hogy egyperces taktikai megbeszélésre hívja tanítványait. A Fehér megyei „egyetemisták” keményebben védekeztek, viszont a szatmári „falat” továbbra sem tudták feltörni. Négy pont előnyt őrzött meg a VSK az első tíz perc után (14-10), majd az első pihenő után, Ekaterina Abramzon pontjaival kettőre közelítették meg a fehérváriak a szatmári együttest. A CSU a 16. percben ráijesztett a VSK-ra, amikor Amanda Clara Thompson egy pontra hozta fel a csapatát (22-21), de a csereként beállt Monica Ivan és Szlimák Hajnalka három perc alatt visszaállították az előnyt, ezúttal tízre (36-26). A különbség alakulásába a vendég kispad is „rásegített”, ugyanis a bírók a 17. percben technikai hibát ítéltek a szakvezetők folyamatos „beszólásai” miatt. Az egykori magyar válogatott kosaras egyébként remek formába állt pályára, és az utolsó percben kétszer is betalált távolról, így a szünetig is sikerült őrizni a fórt (39-29).

Fordulás után is lendületbe maradt a VSK, a 25. percig pedig sikerült tovább növelni az előnyt (52-36). Minden fehérvári pontra jött a szatmári válasz, így a negyedik felvonásra tizenöt pontot tudtak őrizni a különbségből (60-45). Az utolsó tíz perc tökéletesen kezdődött a VSK-nak, Ane Părău és KD Whittington is betaláltak, így tizennyolcra duzzadt a szatmári előny (63-45). Azonban Abramzon és Jovana Vukozse izgalmassá tették a hajrát, pontjaikkal ugyanis tízre zárkózott fel a CSU a 36. percig (69-59). Ráadásul másfél perccel a meccs vége előtt KD Whittington az ötödik személyi hiba után kipontozódott, és a fehérváriak feljöttek kilenc pontra (74-65). Viszont arra már nem volt idő, hogy jobban megközelítse a CSU a VSK-t, Ane Părău pedig az utolsó támadásból beállította a 76-65-ös végeredményt.

„Számítottam arra, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk, de mindvégig bíztam a sikerünkben. A gyulafehérváriak nagyon elszántak voltak, hiszen bizonyítani akartak új edzőjüknek. Még a tizennyolc pontos előnynél sem adták fel a küzdelmet. Két-három játékosomnak ma (szombat – szerk. megj.) nagyon jól ment a védekező játék, és ez is számított a végső sikerhez” - mondta a találkozó után Fleşeriu, aki lapunk kérdésére azt mondta, ha holnap lenne a CSM Târgovişte elleni bajnoki, akkor a csapata nyerne. Azonban a címvédő elleni találkozóig várni kell. Legközelebb Bukarestben, a Sportul Studenţesc ellen lép pályára a VSK, ezt követően jönne Szatmárra a Târgovişte. De az Euroligában érdekelt dâmboviţaiak kérték a bajnoki halasztását, amit valószínűleg márciusban fognak megrendezni. Így a „piros-fehérek” február utolsó hétvégéjén játszanak ismét hazai pályán, akkor a Brassói Olimpia utazik Szatmárra. A 24. forduló előtti meccs előtt a VSK az Aradi ICIM otthonában játszik majd rangadót.

„Azt kívánom Fleşeriunak, hogy legyen bajnok ebben az idényben” - mondta a szombati mérkőzés végén a Gyulafehérvári CSU sportigazgatója, a szatmárnémeti Éles Péter.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 19. forduló

Szatmárnémeti VSK – Gyulafehérvári CSU 76-65 (14:10, 25:19, 21:16, 16:20).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardelean (1, 3, 0), Drye (16, 4, 1), Orosz (11 – 1x3 pontos; 2, 1), Szlimák (6 – 2x3; 0, 0), Ivan (7, 0, 0), Kovacsevics (1, 1, 0), Whittington (11, 13, 4), Părău (17, 4, 5), Freeman (6, 9, 1).

CSU: Abramzon (17 – 2x3 pontos; 11, 0), Papp (3 – 1x3; 1, 0), Brantlova, Melnika (3, 0, 0), Uiuiu (0, 1, 2), Thompson (6, 13, 1), Laza (5, 4, 3), Tobin (25, 3, 0), Vukozse (6, 0, 3).