Egy győzelemre Marco a bajnoki címtől

2013.08.05 - 20:22

Gyakorlatilag egy futamgyőzelemre van a Szatmárnémeti VSK 9 éves pilótája, Bota Marco, hogy újabb bajnoki címet nyerjen a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett karting–bajnokság pufo korosztályában.

Takács György edző tanítványa ugyanis magabiztosan nyerte az idei pontvadászat 4. fordulóját Bukarestben, ezzel 46 pontra növelte előnyét a táblázat élén, üldözőivel szemben.

Marco a szombati kvalifikációban is a legjobb időt futotta, így vasárnap a pole pozícióból rajtolhatott, és elsőként ért célba. Így a nap második futamán is az első kockát foglalta el, és fölényesen, rajt–cél győzelmet jegyzett, és az így szerzett pontokkal már 170-nél tart. Ez volt az idénybeli harmadik etapgyőzelme, egyszer zárt a második helyen, és ha az augusztus 31. – szeptember 1-i fordulót is megnyeri, akkor már behozhatatlan előnyre tesz szert a zárás előtt.

A bajnokság következő futamait tehát szeptember első napján rendezik (szombaton az edzések és kvalifikációk zajlanak) a Brassó megyei Prázsmáron. Az idényzáró versenyek szeptember 21–én és 22-én zajlanak majd Bukarestben.