Egy gyengébb, egy jó és négy pont

2021.03.07 - 15:06

Szatmárnémetiben rendezték a női kosárlabda-bajnokság 15. és 16. fordulójának egyik „buboréktornáját”, és a papírformának megfelelően a házigazda Szatmárnémeti VSK behúzta az Agronomia Bukarest és a Rapid Bukarest elleni találkozót is.
Szombaton az Agronomia volt az ellenfél. A két csapat ebben a bajnoki idényben még nem mérkőzött egymással, az odavágót ugyanis nem tudták a kitűzött időben megrendezni, mivel magas volt a vírussal fertőzöttek száma a fővárosi gárdában.
Úgy tűnt, hogy könnyű szerrel kipipálja ezt a mérkőzést is a VSK, hiszen Erica Covile és Patricia Bright pontjaival egy perc után már 4–0 volt az állás. Azonban itt óriásit fordult a játék, és Miguel Lopez edző tanítványai egyre halmozták a hibákat. A 4. percben Claudia Cuic triplája akadt be, és ezzel 9–2 volt az állás, ezt azonban egy 4 és fél perces időszak követett, amikor egyik csapat sem szerzett pontot. Ekkor Anca Șipoș két szabaddobásból egyszer volt eredményes, majd a következő támadási lehetőségéből Sonia Vilcinschi hozta fel négy pontra az Agrót. 9–5 volt az állás egy perccel az első negyed vége előtt, amihez még hozzátett a két csapa egy 3–2-es „sorozatot”, viszont ez nem sokat vigasztalhatta Lopezt.
Az alapos fejmosás sem hatott, ugyanis a 14. percben még mindig csak öt pontot szerzett a VSK (17–9). Jött is a spanyol szakvezető időkérése, ami egy pillanatra felrázta a szatmári lányokat: egy perc kellett, hogy több pontot dobjanak, mint az előző négy percben (24–9). Viszont újabb rövidzárlat közvetkezett, ezért Lopeznek 26–11-es állásnál a 18. percben ismét időt kellett kérnie. Két perc alatt még szerzett öt pontot a VSK, így plusz húszról fordulhattak a második félidőre (31–11).
Hiába vártunk változást a mérkőzés képén a második félidőben, a csapatok továbbra is rengeteg hibával játszottak. A 27. percben Alina Podar triplája huszonöt pontot tett a két csapat közé (45–20), és ezt a különbséget az utolsó negyed elejéig sikerült megőrizi.
A 32. percben Bria Goss két szabaddobáspontja állította be a legnagyobb különbséget (54–25), amiből az Argónak hamar sikerült hat pontot faragni (54-31).
Huszonkét pont különbséggel győzött a VSK (67–45), ami a mérkőzés valós képét tükrözi. Lopez tanítványai ezen a találkozón ugyanis egyik negyedben sem tudtak 19-nél több pontot szerezni.
Ez viszont nem ismétlődött meg a vasárnapi találkozón, amikor a VSK hengerelt, és a Rapid elleni mérkőzésen nem volt olyan negyed, hogy húsznál kevesebb pontot dobjanak a lányok. A VSK játékán is észlelhető volt, hogy tanultak a szombati meccsből, és ez természetesen a végeredményen is látható volt, hiszen a szatmáriak ötvenhét pontot különbséggel verték a fővárosi „vasutas” gárdát.
Kilin Tünde pontjai kevesebb mint két perc alatt hatot tett a két csapat közé (6–0), majd, mire a Rapid a 3. percben megszerezte első pontjait, már 9–0-lal vezetett a VSK.
Teodora Neagu triplájával már az első negyedet huszonegy pontos fórral zárták a piros-fehérek (28–7), ami a következő percekben egyre csak nőt. Majdnem öt perces „csendet” szakított meg a Rapid, amikor megszerezte a 9 pontját a mérkőzésen, majd fél perccel később Teodora Manea találatai után, a 14. percben 36–13-as állást mutatott az eredményjelző.
A plusz harmincas előnyt Neagu újabb távoli találata jegyezte a 17. percben (45–15), viszont ebből a hátrányból a Rapid még faragott két pontot a szünetig (49–21)
A 24. percben állította be a VSK a negyven pontos előnyt (63–23), az utolsó negyedet pedig plusz 43-ról kezdhette a szatmári gárda (69–26).
A 34. percben Carla Popescu triplája tett ötven pontot a két csapat közé (78–28). Három és fél perccel később Szmutku Renáta találata után már hatvanhárom pont volt a VSK előnye (93–30). A századik pontra viszont már nem volt idő, 97–40-es állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző dudaszó.
A VSK ma még játszik egy mérkőzést hétfőn, 12 órától fogja pótolni az Agronomia elleni, 5. fordulóból elhalasztott meccset.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, ALAPSZAKASZ, 16. FORDULÓ

Szatmárnémeti „buborék”

Agronomia Bukarest – Szatmárnémeti VSK 45–67 (7:12, 4:19, 14:19, 20:17)
Agronomia (pontok száma/lepattanók/gólpasszok):
Mihaela Chelariu (9/6/2), Romina Filip (4/6/2), Anca Șipoș (1/16/8), Maria Militaru (11/4/2), Georgiana Plavitu (0/2/0) – Sonia Vilcinschi (14/3/2), Larisa Neagu (6/0/0), Claudia Cristea. Vezetőedző: Milan Sokic.

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Claudia Cuic (14/10/5), Erica Covile (14/19/1), Patricia Bright (11/7/0), Alina Podar (11/1/1), Bria Goss (9/9/4) – Carla Popescu (0/4/1), Kilin Tünde (3/1/2), Adina Pop, Szmutku Renáta, Teodora Neagu (5/2/1), Andreea Huțanu (0/2/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA, ALAPSZAKASZ, 15. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Rapid Bukarest 97–40 (28:7, 21:14, 20:5, 28:14)
SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok):
Erica Covile (10/13/4), Patricia Bright (23/13/5), Kilin Tünde (10/2/9), Alina Podar (12/2/7), Bria Goss (18/8/7) – Carla Popescu (8/1/5), Adina Pop (0/1/0), Szmutku Renáta (4/3/0), Teodora Neagu (12/5/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Natalia Burlakova (4/3/0), Florina Stanici (14/4/6), Roxana Bejan, Gabriela Vlad (4/4/2), Adelina Duță (2/6/0) – Valentina Călin (0/1/0), Claudia Dinu (5/1/0), Teodora Manea (8/3/2), Cristina Grigore (0/4/0), Sonia Cazacu (3/4/0). Vezetőedző: Dan Militaru.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.