Egy félidőt vezettek a Lotus ellen a vetésiek

2022.01.29 - 20:33

A szatmárnémeti műfüves pályán ugyanis szombat reggelre megfagyott a hólé, ami nem folyt le a pénteki takarítás után, ez szombat délutánra felengedett, de a víz továbbra is ott maradt a játéktéren.
„Nagyon nehéz volt így játszani, rossz állapotban volt a pálya” – mondta Cristian Popa, a Vetési Viitorul edzője, aki viszont csak otthonról, online-közvetítés által nézhette a meccset, mert otthoni elkülönítésben volt koronavírussal való fertőzés miatt. Ez idő alatt Ovidiu Suciu állt a pálya szélén, és közvetítette a vetési legénységnek Popa utasításait.
A Vetési Viitorul egyébként hamarabb alkalmazkodott a körülményekhez, és Cosmin Anton révén a vezetést is megszerezte (1–0), az előnyt pedig a szünetig őrizni is tudta. Fordulás után viszont a bihariak is megtalálták az utat a vetési kapu felé, négyszer is betaláltak, így 4–1-es végeredménnyel ért véget a mérkőzés.
„Összeségében szerintem hasznos volt ez a mérkőzés, mivel egy erős, harmadik vonalbeli csapat ellen játszottunk, és egy félidőt jól helyt álltunk” – értékelt röviden Popa.