Egy félidőt játszott az Olimpia

2014.02.22 - 15:53

Elbukta a Szatmárnémeti Olimpia FC legénysége a másodosztályos tavaszi rajt előtti utolsó tesztet: a „sárga-kékek” egy nagyon gyenge második félidő után, hazai pályán vesztettek 3-1-re.

Tetszetős első félidei teljesítmény után szétesett a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapatának a játéka a Besztercei Gloria elleni felkészülési mérkőzés második felvonásában, és három védelmi hiba után 3-1-re győztek szombaton a beszterceiek Szatmárnémetiben.

Csik Tibor vezetőedző legénysége remekül kezdte az esős időben, mély pályán rendezett mérkőzést, és már az első öt perc után vezethetett volna a másodosztályos csoporttárs ellen, azonban Ovidiu Mazilu játékvezető érvénytelenítette Bălău találatát, mivel a szatmári védő előzőleg szabálytalankodott ellenfelével szemben. Ezután is mezőnyfölényben játszott az Olimpia FC, Boştină is kihagyott egy nagy gólszerzési lehetőséget, de a 24. percben Bujor szabadrúgásból, 25 méterről betalált (1-0). A vendégek csak a félidő hajrájában tudtak némi nyomást gyakorolni Anca kapujára, de Ţegle és Curtuiuş lövései is célt tévesztettek. Fordulás után viszont felismerhetetlen volt a szatmári csapat. Ráadásul az 56. percben Munteanu ellenfélnek passzolt a saját térfelén, a rutinos Curtuiuș pedig nem hagyta ki az „ajtó-ablak”-helyzetet (1-1). Tíz perccel később , túloldalt, viszont Bujornak sikerült mellé találnia hasonló ziccerből, így nem változott az eredmény egészen a 88. percig, amikor a Curtuiuş buktatásáért megítélt 11-est Nalaţi hibátlanul végezte el (1-2). Két perccel később, a Szászmedgyesi Gaz Metantól kölcsönbe érkezett Gáspár beadása egyedül találta Curtuiuşt a szatmári ötösön belül, és a besztercei csatár második alkalommal sem hibázott és megadta az Olimpia FC-nek a kegyelemdöfést (1-3).

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

„Az első félidőben jobb volt az Olimpia FC, de egy mérkőzés 90 percet tart - értékelt Cristian Coroian, a Gloria vezetőedzője. - Én elégedett vagyok a csapatom teljesítményével, ugyanis nem adták fel a harcot, és a pozitív hozzáállásuk biztató a bajnoki folytatásra nézve” - folytatta a szakvezető.

Csik Tibi nyilvánvalóan elégedetlen volt a találkozót követően. „Zavart egyes játékosok hozzáállása, akik a második félidőben közel nem nyújtották azt, amit tudnak. Két különböző félidő volt ezen a meccsen. Az elsőben a csapatom elégséges teljesítményt nyújtott. Bízom benne, hogy egy csak egy pillanatnyi állapot, a következő napokban ugyanis minden erőnkkel a március 1-i bajnokira kell készülni” - nyilatkozta a szatmári vezetőedző.

Dan Băbuţ-Domuţa, az Olimpia FC vezetőségének a tagja sem dicsérte a fiúkat. „Remélem, hogy a játékosok levonják a tanulságot ebből a meccsből. Még akkor sem szabad alábbhagyjon a lendület, ha egy barátságos meccsről van szó. A második félidő teljesítményét nézve, és még egy döntetlennel is megelégedtem volna, de a vendégek győzelme megérdemelt” - mondta Băbuţ-Domuţa, aki úgy gondolja, hogy az Olimpia FC-nek sokkal nagyobb esélyei vannak az első hat között zárni, mint a Gloriának feljutni a román élvonalba.

Mint ismetere, március 1-én folytatódik a Liga 2. Az Olimpia FC hazai pályán fogadja az utolsó előtti helyen tanyázó Aradi UTÁ-t. A szatmári legénység a 8. pozícióból várja a tavaszi meccseket, a besztercei ellenfél pedig a harmadik helyen telelt.

Felkészülési mérkőzésen

Szatmárnémeti Olimpia FC - Besztercei Gloria 1-3 (1-0).

Gólszerzők: Bujor (24. perc), illeve Curtuiuş (56., 90), Nalaţi (88. - 11-esből).

Olimpia FC: Anca - Muntean, Bălău, Ene, Iuhas, Micaş, Villand, Gavrilescu, Szalkai, Bujor, Boștină. Játszottak még: Faur, Rus, Roghină, Feier, Dragoş, Prodan, Svarczkopf.

Gloria: Albuț - Târcă, Dan, Chiubulcutean, Sâmărtean, Polgár, Mărginean, Ţegle, Bucur, Curtuiuş, Bruma. Játszottak még: Jarda, Colta, Gáspár, Şuşu, Fizeşan, Nalaţi.

Kép és szöveg: Pesek Attila

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNKÉPEKET IS!