Egy ezüst és egy bronzérmet szereztek atlétáink

2012.07.22 - 21:46

Kádár András második helyen végzett a gerelyhajítók versenyében, Cosmin Fărcaş pedig harmadik lett a 400 méteres gátfutásban a junior 1-es atléták országos bajnokságán Bukarestben.

Megyeközpontunkat két klub, a Szatmárnémeti SK és a Szatmárnémeti LPS fiatal atlétái képviselték a hét végén Bukarestben megrendezett junior 1-es korosztályos országos atlétikai bajnokságon.

A LPS színeiben egyedül Cristina Pop indult, aki ötödik helyen zárta a 100 méteres gátfutás döntőjét, a rövidtávfutót Horea Măcărie készítette fel a versenyre. A Szatmárnémeti Sportklub viszont több atlétával érkezett. A legjobb eredményt közülük Kádár András érte el, aki 60, 39 méteres dobásával ezüstérmes lett a gerelyhajítók között. Eduard Codrea életében először vett részt országos bajnokságon, 11,20 méteres dobásával a nyolcadik helyen zárt a súlylökők között. Mindkét sportolót Emil „Bubu” Pop és Fülöp György készítette fel a megmérettetésre.

Radu Achim tanítványai közül kiemelkedő teljesítményt nyújtott Cosmin Fărcaş, aki a 400 méteres gátfutás döntőjében a dobogó harmadik fokára állhatott fel 57:73-as idejével. Casian Oros a 110 méteres gátfutásban az ötödik helyen zárt, a 400 méteres gátfutásban pedig a nyolcadik helyen ért célba.

Vasile Conţ és Vlad Zima a 3000 méteres akadályfutásban álltak rajthoz. Előbbi az előkelő negyedik helyen végzett, míg utóbbi atléta nem ért célba. A 4 X 400 méteres síkfutásban a Cosmin Fărcaş, Casian Oros, Vlad Zima, Vasile Cont négyes képviselte a Szatmárnémeti SK-t. A kvartett nagy küzdelemben végül a hatodik helyen zárt 3:35.37-es idővel.

A szatmári atléták az idei év eddig eltelt időszakában kiemelkedően szerepeltek, 22 érmet szereztek. Az elkövetkező időszakban így teljesen megérdemelten egy rövid nyári pihenőre vonulhatnak.