Szatmárnémeti

Egy-egy előkészítő osztály indul ősztől a művészetiben

2019.03.06 - 10:19

Hétfőn tartották meg az Aurel Popp Művészeti Líceum nyílt napját.

Idén a megszokottnál ünnepélyesebb keretek között indult az esemény, délután 5 órára a díszterembe várták az előkészítőbe készülő óvodásokat és szüleiket, ahol egy nagyjából félórás koncerttel kezdődött a nyílt nap. A fellépők között román és magyar tagozaton tanuló, alsó tagozatos gyermekek szerepeltek, ahogyan a közönség soraiban is egyaránt voltak a magyar és a román tagozat iránt érdeklődő szülők és gyermekek is.

A vidám produkciókat követően az osztálytermekben folytatódott a program, a román tagozat iránt érdeklődőket Baltos Angela tanítónő kalauzolta, míg a magyar tagozatosok Nichita Sulyok Júlia tanítónővel tartottak.

Az iskolában egyébként ősztől 25–25 hellyel indul a két előkészítő, nem körzeti iskola lévén bárki beírathatja ide a gyermekét, amennyiben pedig túljelentkezés volna, néhány egyszerű kritérium alapján hirdetnek sorrendet. Elsőbbséget élvez az, akinek a testvére már az iskola diákja, szülei is itt végeztek, illetve szüleik valamilyen művészeti területen tevékenykednek.

A magyar tagozatos tanítónő, Nichita Sulyok Júlia 13 érdeklődő kisdiákot és azok szüleit fogadta hétfőn. A szülők választ kaptak a felmerülő kérdéseikre, a gyermekek pedig egy zenén alapuló mesebeli utazáson vehettek részt, a foglalkozás szemmel láthatóan minden gyermeket elvarázsolt.

„Szerettem volna, ha a gyermekek jól érzik magukat, és szép emlékekkel, jókedvűen mennek haza az iskolából, éppen ezért énekeltünk, táncoltunk, mesét mondtunk, és kézműves-foglalkozásra is lehetőség volt, ez utóbbiban besegített a többi tanítónéni is, illetve néhány 4. osztályos kislány is itt maradt velünk” — magyarázta Nichita Sulyok Júlia.

A tanítónő a szülők kérdéseire válaszolva elmondta, hogy attól, mert egy művészeti líceumról van szó, a tananyag ugyanaz, mint más iskolákban, semmi sem szorul háttérbe a művészetek miatt, sőt, előkészítőben plusz órákat sem tartanak. Első osztálytól viszont zene- és zeneelmélet-órákkal egészül ki a tanagyag. Elmondta továbbá azt is, hogy nem csak az általános műveltségre kerül hangsúly az oktatás során , hanem a képzőművészeti és zenei nevelés erőteljes személyiségformáló hatásai is érezhetővé válnak az évek múlásával.