Nagykároly

Egy bronzéremmel tértek haza Nürnbergből

2016.04.06 - 08:30

A Nagykárolyi Sakura SK karatékája, Knecht Patrik bronzérmet szerzett kumite próbában a németországban rendezett SKDUN Európa-bajnokságon.

A Nagykárolyi Sakura SK öt karatékája és két edzője, Gheorghe Dărăban, illetve Engber Ingrid kíséretében utaztak az elmúlt hétvégén Nürnbergbe, a Shotokan Karate Do Egyesített Szövetségek (SKDUN) által rendezett Európa-bajnokságára, ők tagjai voltak a román válogatottnak. A németországi településen rendezett megmérettetésre 25 ország több mint 950 sportolója nevezett. A 10–11 évesek kumite versenyének +35 kilogrammos súlycsoportjában Knecht Patrik bronzérmet szerzett, míg a korosztály kata próbájában az 5. helyen zárt. Knecht Vivien a junior lányok kumite, Șerban Mateș junior férfi kumite, Antonio Ruje kadett kumite és Medvei Edvin minikadett kumite kategóriában indultak, az első nyolc közé jutás mindegyiküknek sikerült, de dobogós helyezést nem értek el. „Nem volt ez a legeredményesebb versenyünk, de folytatjuk a felkészülést, hiszen a következő két hónap során több versenyen is részt veszünk. A legközelebbi megmérettetés Temesváron, a Banatalui Kupán lesz, ahol az Eb-résztvevő haladó karatékák mellett az Engber Ingrid által edzett kezdők is tatamira lépnek” — mondta Dărăban, aki köszönetet mond a támogatóknak is.