Szatmárnémeti

Ég veled Electrica és E.ON!

2015.06.04 - 08:00

Egyre inkább teret hódítanak az alternatív energiaszolgáltatók, nem feltétlenül azért, mert sokkal olcsóbbak, hanem mert egyre többen elégedetlenek az Electricával és az E.ON-nal.

Sorra jelennek meg a cégeket és civil fogyasztókat egyaránt kiszolgáló új gáz- és villanyáram szolgáltatók - ezekről az anre.ro honlapon lehet több információt találni, az ingyenesen hívható 0800800410-ás telefonszámon pedig szóban is kérhető tájékoztatás hétfőtől csütörtökig, nyolc és fél öt között. Az alternatív energiaszolgáltatási piac legújabb szereplője az RCS & RDS csoporthoz tartozó Digi Energie, mely egyéb szolgáltatásaival már jelen van Szatmár megyében. A nagyváradi központú cég egyelőre lakossági szerződéseket nem köt, de ügyfélszolgálatuk tájékoztatása szerint hónapok kérdése, hogy Szatmárnémetiben és vonzáskörzetében megkezdjék a lakosság ellátását is villanyárammal. Jelenlegi ajánlatuk szerint az átlagfogyasztót 10 – 15 százalékkal fogják majd olcsóbban kiszolgálni, mint például az Electrica. Egyelőre cégeket várnak, de vállalkozó kedvű magánszemélyek is feliratkozhatnak a várólistára a bit.ly/digienergie weblapon.

Egyik alternatív szolgáltatóra történő váltás esetén sincs szükség kábelezésre a lakáson belül, a hálózat ugyanaz marad, egyedül a számlán szereplő fejléc, a számlabefizetés helye és - remélhetőleg - a költségek változnak. Ami sajnos szintén nem fog változni, az az áramkimaradások, vagy egyéb meghibásodások gyakorisága, az áramot a fogyasztóhoz „szállítani” ugyanis váltás után is az Electrica fogja saját meglévő hálózatán, így kimaradás esetén bármelyik új szolgáltatóval való szerződéskötés után is a 0261 929-es számon kell bejelentést tenni.

A váltáshoz a jelenlegi szolgáltatótól kért technikai dokumentációra lesz szüksége az új szolgáltató villanyszerelőinek. A Digi Energiénél a - Nagyváradon például már működő - lakossági szolgáltatás esetében egy egyszerű felhatalmazás birtokában vállalják a szerződésbontás ügyének intézését.

Az RCS & RDS csoport azt követően kezdett energiaszolgáltatásba, hogy saját napelem- és szélerőműparkot üzemelt be az országban, így a saját villanyáramát értékesíti. Az előállítási költségei vélhetőleg alacsonyabbak a konkurens cégek ráfordításánál, így lehet versenyképes a piacon.