„Edzőmeccs” a rangadó előtt

2012.10.18 - 19:36

A brassói siker után a Bukaresti Olimpia elleni bajnokit is behúzta a Szatmárnémeti VSK, amely szombaton Târgoviştén játssza a női kosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójának rangadóját.

Sima győzelmet aratott csütörtökön a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Bukaresti Olimpia otthonában, a 13. fordulóból előrehozott mérkőzésen: Dan Fleşeriu vezetőedző tanítványai 47–89-re verték a házigazdákat.

Ezúttal a „piros–fehérek” nem bízták a véletlenre az eredmény alakulását, és már a 4. percben tizenöttel vezettek (2–17). Mivel a fővárosiak nem tanúsítottak semmilyen ellenállást, Fleşeriu már a 6. percben le is hozta alapembereit, de így is huszonkettőre duzzadt az előny az első negyed végéig (8–30). A következő tíz percben is a „cserék” növelték a különbséget, a szünetig harminckettőre (18–50), majd egy öt perces 11–0-s sorozattal már 18–61-es állást mutatott az eredményjelző. A „fellazult” játékkal a bukarestiek „felzárkóztak” harminchatra az utolsó tíz perc előtt (31–67), de a negyedik negyed már felszabadultabb játékot hozott, így a 36. percben, Nagy és Orosz triplái után már negyvenhetet, az addigi legnagyobb különbséget mutatta a tábla (38–85).

Mint ismeretes, szerdán egy, a csütörtökihez képest kiegyenlítettebb bajnokit játszott a VSK, akkor 63–78 volt a végeredmény a Brassói Olimpia otthonában. Szombaton Târgoviştén a 6. forduló rangadóját játsszák a szatmáriak, jövő hét csütörtökön pedig a Montpellier ellen, hazai pályán kezdi meg a VSK a FIBA Európa Kupában való szereplést.

Nemzeti Liga, 13. forduló (előrehozott mérkőzés)

Bukaresti Olimpia – Szatmárnémeti VSK 47–89 (8:30, 10:20, 13:17, 16:22)

VSK: Drye 4 pont, Orosz 12, Szlimák 15, Szmutku 5, Ivan 11, Kovacsics 10, Nagy 6, Giurgiu 8, Whittington 3, Părău 6, Freeman 4, Lucas 5.