Edzés helyett meccseltek

2012.11.12 - 19:16

Hétfőn 7–1 arányba verte a nigériai korosztályos, harmadosztályos válogatott csapatot a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgó–együttes.

Laza edzőmérkőzést játszott hétfőn a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a nigériai harmadosztály 21 éven aluliak válogatottja ellen. Az Olimpia Stadionban, kellemes, késő nyári melegben rendezett találkozón Csik Tibor vezetőedző legénysége 7–1 arányban győzött.

A találkozó a szatmári legénység egyértelmű mezőnyfölényéről szólt. Az afrikaiak csak ritkán jutottak el Görbe kapujáig, akkor sem jelentettek különösebb veszélyt a támadásaik. Lauruk korán vezetéshez juttatta a „sárga–kékeket”, egy szabadrúgásból szerzett góllal. Kevéssel utána, a középpályás szögletéből Molnar növelte az Olimpia FC előnyét, majd Dănilă is betalált ziccerből. Szünet előtt Feier is kihasznált egy „ajtó–ablak” helyzetet, majd Ghirit állítja be a félidei eredményt (5–0).

Fordulás után sem változott sokat a meccs képe, Feier és Ghiriti ismét gól szereztek, majd a vendégek a hajrában, szabadrúgásból megszerezték a becsületgólt is.

A nigériai csapat felkészítésével egyébként Florin Negrea van megbízva, a munkáját Markus Markan, romániai rezidens lakos segíti. A menedzseri tisztséget is egy romániai szakember, Dan Daragiu látja el, aki elmondta, 3500 nigériai jelentkezett az afrikai országban a szelekcióra, közülük választották ki azokat, akikkel egy hónapot készülnek Félix–fürdőn. Erdélyi másod- és harmadosztályos csapatokkal játszanak barátságos mérkőzéseket, így esett a választás az Olimpia FC-re is. A kispadon hétfőn egyébként helyet foglalt a nigériai szövetség egyik képviselője is, Bala Bala, illetve Sergiu Bodea játékosügynök. Megtudtuk, a felkészülés mellett az a céljuk, hogy romániai csapatok edzői és klubvezetői felfigyeljenek a nigériai fiatalokra, és lehetőség szerint szerződtessék őket, ha alkalmasnak látják őket az együtteseik játékoskeretében.