Eddig tartott, ötödik helyen zárnak a magyarok

2021.01.28 - 11:38

A szerda esti találkozón nem volt semmi nyoma a megilletődöttségnek a magyarok játékán. A franciák viszont pontatlan lövésekkel kezdtek, az ötödik percben találtak be először a remekül védő Mikler Rolandnak. A magyarok kiválóan éltek az adódó lehetőségekkel, és hibátlan helyzetkihasználással 7–1-re elhúztak az elején. Ezt a jó játékot viszont nem tudták tovább vinni, helyette megtorpantak, így felhozták magukra 9–8-ra a franciákat. Egyenlített az ellenfél, viszont a vezetést nem sikerült átvenni, majd a hullámvölgyön túljutva Lékai Máté ötödik góljával 14–12-re vezetettek a magyarok a szünetben, amihez nagyon kellett, hogy Mikler tíz védésig jusson el harminc perc alatt.
A folytatásban a francia átlövők kezdtek életjeleket mutatni, ráadásul az ellenfél gyorsított a játékán is, a 40. percben Valentin Porte lerohanás végén lőtt góljával pedig először vezettek a franciák (20–19). A vége előtt öt perccel hárommal elmentek a franciák (28–25), de egy nagy hajrát futva, hatalmasat harcolva, labdákat szerezve fél perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített a magyar csapat (30–30).
A kétszer öt perces hosszabbításban viszont elfogyni látszott Gulyás István szövetségi kapitány legénysége. A végén sajnos az addigi húzóember, Lékai Máté kétszer is nagyot hibázott – egy rossz passz, majd egy belemenés –, amit a franciák ki is használtak, így 35–32-vel zárult a magyarok idei vb-menetelése. Sovány vigasz, hogy meccs legjobbjának a mind a hat kísérletét gólra váltó Bánhidi Bencét választották meg.

kezivbMagyarFranciaMiklerMKSZ
A csoda elmaradt, de az ötödik helyen záró Magyarország nagyon közel álltak a bravúrhoz, hatalmas csatára kényszerítették a franciákat. Az ötödik hely minden idők harmadik legjobb vb-szereplése az 1986-os ezüstérem és az 1997-es negyedik pozíció után.

Vb-győztes – Eb-győztes párbaj következik
Nem volt könnyű napja a címvédő Dániának sem, hiszen egy emlékezetes meccsen, minden túlzás nélkül a vb-k történetének egyik legdrámaibb találkozóján, kétszeri hosszabbítás után hetesekkel felülmúlta a házigazda Egyiptomot, így jutott be a legjobb négy közé.
A másik két negyeddöntő viszont már nem hozott a fentebbiekhez hasonlítható kiegyenlített csatákat.
Katar az első félidő elején még jól tartotta magát Svédország ellen, s többször is előnybe került (1–0-ra, majd 8–7-re is vezetett), ám utána rákapcsoltak a skandinávok, és a szünetre négy góllal elhúztak. A második félidő elején aztán teljesen más sebességi fokozatban játszottak az észak-európaiak, és tizenkét góllal verték ázsiai ellenfelüket.
A másik ágon az Európa-bajnok spanyolok a legutóbbi vb-ezüstérmes, és Eb-bronzérmes Norvégiával álltak szemben. Ezért az est csúcsmeccsének ígérkezett, ám a találkozó nem szolgált rá a várakozásokra, mégpedig azért, mert a spanyolok a kezdő sípszótól magukhoz ragadták a kezdeményezést. Hamar biztos, háromgólos előnybe kerültek, és ugyan innen még visszajöttek az északiak, ám ennél több örömük nem lehetett: 6–6 után szép fokozatosan megléptek a spanyolok, és a 36 gólt hozó első félidő végére már hattal vezettek (21–15).
A fordulás után a norvégok becsülettel próbálkoztak, de csak megközelíteni tudták a spanyolokat, akik arra figyeltek, hogy ne csökkenjen drasztikusan az előnyük. A jóval szolidabb góltermést hozó második 30 perc után 31–26-ra győzött Spanyolország, és bejutott a legjobb négy közé, ahol a címvédő Dániával találkozik.

Zöld-foki-szigetek visszalépett

(Nemzeti Sport; fotó: Magyar Kézilabda-szövetség)

Nem hozott szerencsét a hazai környezet

A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.

Legyőzték a portugálokat, élet-halál harc lesz az izlandiak ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31–30-ra legyőzte Portugáliát a magyar-szlovák rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap a budapesti MVM Dome-ban.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.