Eddig hibátlan a Szatmárnémeti VSK

2013.10.06 - 16:30

30–21-re verte a szatmári férfi kézilabdacsapat vasárnap a nagybányai vendéglátóját.

A férfi kézilabda A–osztály B csoportjának negyedik fordulójában is sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK csapata, de Nicolae Istrate edző is elismerte, a bajnokság nekik csak most fog kezdődni, amikor már erős ellenfelekkel áll szemben a legénysége.

Vasárnap Nagybányán az Academia de Handbal Minaur együttest verték kilenc góllal. A 10. percig kiegyenlített volt a meccs, de 4–4 után lépésről lépésre növelte előnyét a VSK, a szünetig öt gólra (12–17). A fordulás után sem változott sokat a helyzet, a szatmári legények az utolsó támadásukból állították be a legnagyobb különbséget (20–30). A végeredményt a házigazdák állították be, miután a VSK elódázta a nagybányaiak támadását az utolsó pillanatokban (21–30), de ez már sokat nem változtatott a tényen, hogy a VSK négyből a negyedik bajnokiját nyerte meg.

„Az utóbbi négy meccs amolyan felkészülés volt a bajnokság nehezebbik részére. Vasárnap jönnek a szászsebesiek, akkor derül ki igazából, hogy hol a helyünk a bajnokságban. A nagybányai meccs is hasznos volt a felkészülés szempontjából, hiszen gyors, kontrákra alapozott találkozó volt. A mérkőzés idején összesen 2–2 hétméterest kellett diktáljanak a bírók” – foglalta össze Istrate.

Férfi kézilabda, A–osztály, B csoport, 4. forduló

Nagybányai Academia de Hanbdal Minaur – Szatmárnémeti VSK 21–30 (12–17)

VSK: Cioroiu 22 védés, Pogyină 2, Erdős 2 – Ungar 4 gól, Morar 12 (ebből 2 hétméteresből), Pop A. 2, Mateş 4, Mureşan 2, Jurj 5, Santeiu 1, Pop R., Tătar, Tătăran, Varga.