Ebbe majdnem beletört a bicskájuk

2020.12.20 - 18:10

Kettőből két nyert mérkőzés a Szatmárnémeti VSK teljesítménye az elmúlt hétvégén is: a szombati, CSTBv Olimpia Brassó, majd a vasárnapi, CS Municipal Târgoviște elleni sikerekkel továbbra is az egyik legjobb csapatnak bizonyul a női kosárlabda-bajnokság élvonalában.
Vélhetően a Miguel „Maikel” Lopez edző is úgy számolt, hogy a szombati meccs lesz a nehezebb, és semmi nem akart a véletlenre bízni a brassóiak elleni bajnokin. Másfél percnyi „ismerkedés” után Alina Podar és Patricia Bright pontjai egy perc alatt tízet tett a két csapat közé (0–10), majd Carla Popescu triplája után már tizennéggyel vezetett a VSK (11–25). Egy 8–0-s sorozattal a brassóiak még faragtak a hátrányukból a 12. percig (19–25), viszont ennél közelebb nem engedték ellenfelüket a szatmáriak. A 19. percig már tizennyolc pont volt a VSK-fór (30–48), és innen fordult a két csapat a második félidőre.
Kissé beragadt mindkét csapat a harmadik negyed elején, így a VSK plusz tizenhetet tartott meg az utolsó tíz percre (45–62). Viszont a szatmáriak kezükben tartották a meccset, és, bár voltak bosszantó hibák, lényegében az Olimpia sem tudott közel férkőzni a VSK-hoz. A 36. percben már huszonnéggyel vezetett a Lopez-csapat (53–77), a legnagyobb különbséget pedig Popescu találata állította be fél perccel a vége előtt (56–86). Ebből a hátrányból Amira Al Ash-Hab még faragott három pontot, így 59–86-os állásnál szólt meg a meccs végét jelző duda.
Vasárnap a házigazda Târgoviște elleni meccs már nem indult ilyen simán, bár papíron egy könnyebb ellenfele kellett volna legyen a VSK-nak. Csak Bright, Podar és Solopova voltak eredméyesek az első tíz percben, Goss pedig négyből négy dobást hibázott. Cătălin Tănase együttese kihsználta a szatmáriak gyenge játékát és már az első negyedben is vezettek (5–7, 7–9). A 18. percig, egy 11–2-s sorozattal úgy tűnt, a helyére áll a rend (26–18), viszont a hazaiak innen is felzárkóztak mínusz kettőre (28–26).
Nem tudott felállni a gödörből a VSK a fordulás után sem, sőt, az ellenfél a 24. percben már hattal vezetett (30–36). Bright és Solopova voltak az elsők, akik ébresztőt fújtak, és a 27. percben fordítottak (40–39), és az utolsó negyedet is a VSK kezdhette előnyben (43–41). A 35. percben először volt tízen felüli a szatmári fór (54–41). Innen már nem volt visszaút, Solopova triplái sorra betaláltak, a védekező játék is „életjeleket” mutatott, így a 38. percben plusz huszonegyet mutatott az eredményjelző a VSK javára (65–44). Ebből egy pontot még faragott a végére a hazai gárda, viszont a szatmári győzelemnek ezúttal kemény munka íze volt.
Most három hét szünet következik, a bajnokság a január 9–10-i hétvégén folytatódik.

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETI LIGA, 8. FORDULÓ

Târgoviștei „buborék”

CSTBv Olimpia Brassó – Szatmárnémeti VSK 59–86 (14:25, 16:23, 15:14, 14:24).
Brassó (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Andreea Crăciun (12/4/0), Ines Corda (9/4/6), Biljana Pesovic (11/9/3), Teodora Dumitru, Sara Dickey (17/4/4) – Bianca Nan (2/3/0), Ariana Kelemen-Radin, Amira Al Ash-Hab (6/1/0), Adina Ciciovan (2/3/0), Alexia Frincu, Maria Florea, Ioana David (0/1/0). Vezetőedző: Dan Calancea.

Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (8/15/3), Patricia Bright (30/14/1), Carla Popescu (9/4/6), Alina Podar (9/1/1), Bria Goss (17/3/1) – Adina Pop (5/2/1), Laura Bota, Teodora Neagu, Marina Solopova (8/5/3), Anisia Croitoru (0/1/0). Vezetőedző: Miguel „Maikel” Lopez.

CS Municipal Târgoviște – CSU Rookies Nagyvárad 89–47

NŐI KOSÁRLABDA NEMZETI LIGA, 9. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – CS Municipal Târgoviște 68–48 (11:9, 17:17, 15:15, 25:7).
Szatmár (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Erica Covile (3/8/1), Patricia Bright (17/3/0), Carla Popescu (0/3/4), Alina Podar (12/3/2), Bria Goss (17/13/6) – Adina Pop (0/0/1), Marina Solopova (19/5/4). Vezetőedző: Miguel „Maikel” Lopez.

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Evelina Petrof (7/3/1), Alina Chivu (4/2/5), Gabriela Toma (2/7/0), Gabriela Irimia (17/6/1), Ancuța Stoenescu (14/8/3) – Cristina Badi (4/2/1), Diana Ignat-Kleeman, Daiana Tănase (0/1/0). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

CSU Rookies Nagyvárad – CSTBv Olimpia Brassó 39–82

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.