Sárik Péter és Gyárfás István koncertezett szerdán Nagykárolyban. A magyarországi dzsesszzenészek neves előadóktól játszottak feldolgozásokat, számos improvizációs játékkal tűzdelve.
A magyarországi dzsesszzenei paletta két meghatározó alakja, Sárik Péter billentyűs és Gyárfás István gitáros tartott szerdán koncertet Nagykárolyban, a Szent László Közösségi Ház dísztermében. A Best Fest 2014 – Nagykárolyi Kulturális Tavasz elnevezést viselő rendezvénysorozat keretén belül zajlott koncertet Bogdan Georgescu, a Nagykárolyi Kulturális, Sport- és Turisztikai Igazgatóság vezetője nyitotta meg. Beszédében rövid bemutatóval szolgált a két zenészt illetően. Sárik Péter a dzsessz mellett több zenei irányzatban kipróbálta magát: játszott klasszikus, könnyű-, pop-, latin és világzenét. Jelenleg saját trióját vezeti, amellyel rendszeresen turnézik szerte Európában. Emellett számos zenekarban és előadóval dolgozik. Mint zeneszerző jelentős nemzetközi sikereket mondhat magáénak: kompozíciói rendre dobogós helyezéseket érnek el az Egyesült Államok és Nagy Britannia legjelentősebb dalszerző versenyein. Gyárfás István Magyarország egyik legelismertebb dzsesszgitárosa, a magyar dzsessz nagyjai mellett pályafutása során olyan kiváló amerikai művészekkel is volt szerencséje együtt játszani, mint Jeff Ballard, Carol Cass, George Duke, Sidney Ellis és még sorolhatnánk a neveket.
Enyedi Zsolt, a Say Yes Alapítvány elnöke, dzsesszrajongó és koncertszervező (az ő nevéhez fűződik többek között a K.L.B. Trió 2010-es nagykárolyi koncertje) is üdvözölte a vendégművészeket a koncert előtt, majd néhány híres személyiség idézeteivel próbálta meg a lehetetlent: körülírni a dzsessz fogalmát. Louis Armstrong szerint például „ha fel kell tenned a kérdést, hogy mi az a jazz, sosem fogod megtudni”, míg Miles Davis frappánsabban fogalmazott: „Eljátszom, aztán később majd megmondom, hogy mi az.”
Utóbbi idézethez tartották magukat a zenészek, viszont hozzátehetjük, hogy a híres trombitáshoz, a dzsesszzene atyjához hasonlóan ők sem árulták el, hagyták, hogy a zene magáért beszéljen, megtalálja az utat az előadók és a közönség között.
Műsorukban olyan neves előadóktól játszottak feldolgozásokat, mint Thelonius Monk, Sammy Fain, Chick Corea, Sting, Pat Metheny, vagy Antonio Carlos Jobim. Előadásmódjukban természetesen nagy szerepet játszottak a virtuóz és egyben kreatív improvizációs játékok, megoldások. Nyakatekert billentyű és gitárszólókat, olykor humoros hangszeres párbeszédeket szőttek bele a közismert dzsessz slágerekbe. Előadásukat vastapssal jutalmazta a mintegy 50 fős közönség.
A nagykárolyi koncert utolsó állomása volt Sárik Péter és Gyárfás István romániai turnéjának, amelynek során a két zenész Bukarestben, Kolozsváron és az ország több nagyvárosában lépett közönség elé.
ifj. Deák Endre