Drámai csatában pontmentés

2015.03.24 - 16:41

0–2-ről nyertek mérkőzést kedden a Szatmárnémeti VSK női röplabdázói a Kolozsvári CSU elleni alsóházi rájátszás második összecsapásán. Folytatás szombaton és vasárnap Kolozsváron.

Még nem szálltak el a Szatmárnémeti VSK női röplabdacsapat reményei, hogy megőrizzék az élvonalbeli helyüket, miután a Kolozsvári CSU elleni alsóházi rájátszás második meccsét megnyerték kedden.

A szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben rendezett összecsapás első mérkőzésén, hétfő késő délután a tizenéves szatmári lányok rendkívüli kiélezett meccsen kaptak ki 3–1-re úgy, hogy a kincses város csapata mondhatta magát szerencsésebbnek, mivel a negyedik szettet 29–27-re nyerte meg. Kedden délben úgy tűnt, hogy a kolozsváriak szerencséje tovább tart, és „földbe döngölik” majd Adrian Pricop vezetőedző ifijeit. Az átlagban hat évvel idősebb játékosokkal felálló ellenfél tegnap az első szettben 16-nál fordított és behúzta a játszmát (20:25), majd a következő felvonásban – esélyt sem adva a szatmáriaknak – nyert 25:15-re. A harmadik szettben viszont jelentős változás következett be a VSK játékában, hiszen példásan küzdve végig vezettek és még akkor sem torpantak meg, amikor a CSU felzárkózott 22:21-re. A megnyert harmadik játszma teljesen feldobta Vaida Beátát és csapattársait. Bár a kolozsváriak bekeményítettek és szorosan tartották magukat egy darabig a szatmáriak mögött, a vezetést nem tudták átvenni. Fordult a kocka, hiszen a CSU-ra volt jellemző a ideges, gyenge játék, míg túloldalt a szatmáriak örömjátéka meghozta az eredményt, hiszen sikerült a rövidített, döntő játszmába vinni a meccset. A gyengébb kezdés ellenére az ötödik szettben 12-nél egyenlített a VSK és innen a meccslabdáig meg sem álltak (15:12).

A korosztály és a rutinbeli különbséget figyelembe véve a keddi 3–2-es siker remek eredmény a VSK-nak, és Pricopnak reményt adhat arra, hogy a hétvégi, kolozsvári folytatáson legalább egy meccset megnyerhetnek. Ha sikerül a két találkozóból egyet behúzni, akkor a 9. hely sorsa április 2-án dől el Szatmárnémetiben.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A KEDDI MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Női röplabda, A1–osztály, rájátszás a 9–14. helyért