Drámai csatában nyert a PSG, eldöntötte a továbbjutást a City

2022.02.16 - 09:36

A mérkőzést megelőzően a legnagyobb kérdés a sérültekkel kapcsolatban adódott: Karim Benzema majdnem egy hónapot, Neymar kettőt hagyott ki, közülük végül a francia épült fel annyira, hogy ott legyen a kezdőcsapatban, és 87. percet játszott. Ám a brazil is leülhetett legalább a kispadra, és az utolsó húsz percre be is állt Ángel Di Máría helyére, és gólpasszával a győzelem is meglett a hazai találkozón.
A visszatérő Benzema a 100. BL-meccsén lépett pályára a Real Madrid színeiben – ezzel beérte Cristiano Ronaldót –, ám hiába tartotta és játszotta meg jól többször is jól a labdát az első félidőben, csapata enervált játékán ő sem tudott igazán segíteni.
A PSG gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, és már az ötödik percben megszerezhette volna a vezetést, ám Kylian Mbappé passza után Di María hat méterről a kapu fölé durrantott.
Carlo Ancelotti csapata látványosan nem tudott mit kezdeni a párizsiakkal, az első félidő egyetlen próbálkozását Casemiro révén jegyezhettük fel, a brazil a ráadásban fejelt a kapu mellé. Legutóbb 2014-ben, a Dortmund ellen fordult elő, hogy ilyen kevés kapura lövési kísérlettel „tudta le” az első félidőt a királyi gárda.
A fordulás után nem változott a játék képe, Thibaut Courtois-nak rögtön a második játékrész elején nagyot kellett védenie, majd tíz perccel később még nagyobb feladat várt rá: Carvajal felesleges szabálytalansága után tizenegyeshez jutott a PSG. A labda mögé Lionel Messi állt, ám nem tudott túljárni Courtois eszén, a belga kapus megérezte az irányt, és vetődve szögletre ütötte a labdát.
A ráadás utolsó percében végül megtört a Real-védelem: Neymar sarkazása után Éder Militao és Lucas Vázquez között furakodott át Mbappé, és higgadtan kilőtte a bal alsó sarkot (1ؘ–0).
A PSG drámai hajrában, de megérdemelten nyerte meg az első meccset, ám a döntés így is a három héttel későbbi visszavágóra maradt.

Új BL-rekord
A keddi játéknap lisszaboni meccsén a Manchester City már az első félidőben eldöntötte a Sporting elleni teljes párharcot, a kétgólos Bernardo Silva vezérletével 45 perc után 4–0-ra vezetett. A vége 5–0.
A City már az első perctől irányította a mérkőzést, a 6. percben Phil Foden közeli lövését bravúrral védte Antonio Adán, a Sporting kapusa, a kipattanót azonban Kevin De Bruyne középre passzolta, Rijad Mahrez pedig a kapuba lőtt (0–1).
A 16. percben már 2–0-ra vezettek a manchesteriek: egy szögletet követően Bernardo Silva elé pattant a labda, ő meg kapásból, nagy erővel bombázott, a labda a lécet érintve vágódott a hálóba.
A 31. percben vélhetően eldőlt a párharc, Mahrez passza után Foden két méterről szerezte meg a harmadik City-gólt. A következő percek mezőnyjátéka után úgy tűnt, nem lesz több találat ebben a játékrészben, a 44. percben azonban Sterling előkészítése után ismét Bernardo Silva volt eredményes, padlóra küldve a Sportingot (0–4).
A Manchester City az első csapat a Bajnokok Ligája történetében, amely idegenben 4 góllal vezetett félidőben az egyenes kieséses szakaszban.
A második félidő ott folytatódott, ahol az első abbamaradt. Az 58. percben Sterling egy gólpassz után megszerezte a saját találatát is a jobb felső sarokba tekerve (0–5). Több gól már nem született, a City könnyedén nyert Lisszabonban, csupán formalitásnak ígérkezik a március 9-i visszavágó.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ

Első mérkőzés

Paris Saint-Germain – Real Madrid 1–0 (0–0)
Gólszerző: Mbappé (90+4.)

Sporting CP – Manchester City 0–5 (0–4)
Gólszerzők: Mahrez 7., Bernardo Silva 18., 44., Foden 33., Sterling 58.

(Nemzeti Sport)

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.