Szatmári sport hírek

Drámai csata után itt a három pont, első marad az Olimpia VSK

„Ilyen is van, hogy a szerencse a mi pártunkra álljon át” — mondta Csik Tibor vezetőedző (Fotók: Szatmárnémeti Olimpia VSK )
2022.10.09 - 14:08
Őrült mérkőzésen kétszer is fordított a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub labdarúgócsapata a Nagyváradi FC Bihor elleni bajnoki találkozón, és az utolsó pillanatokban szerzett góllal itthon tartotta a három pontot. Ezzel Csik Tibor vezetőedző legénysége őrzi első helyét a Liga 3 10-es csoportjában.

A 7. forduló szombati találkozója nem kezdődött jól az Olimpia VSK-nak, amely két hét után játszott ismét hazai közönség előtt bajnokit: Dacian Ban már a 8. percben bevette Iulian Anca-Trip kapuját (0–1).
A 31 éves szatmári Ciprian Brata viszont még a szünet előtt egyenlített (1–1), így „tiszta lappal” kezdhetett a két a csapat a második félidőben. Húsz percet kellett várni, míg a 19 éves szatmári srác, Bajor Denis fordított (2–1), de a java még csak ezután következett. A nagyváradiak ugyanis két perc alatt ismét a javukra fordították az eredményt (2–3), és úgy tűnt, hogy a három pontot is haza vihetik.

A 80. percben Csik Tibi hármat is cserélt, ezzel még nagyobb nyomás alá került a nagyváradi védelem, ami a ráadás percekben meg is tört: a csereként beálló, 37. évében levő szenegáli Mansour Gueye kétszer is betalált, így az Olimpia VSK 4–3-ra nyert, és őrzi első helyét a tabellán.
Ezzel kicsit elégtételt is vettek a szatmáriak a tavaly augusztus végi meccsért, az elmúlt szezonban ugyanis az FC Bihor mostani elődje, a Nagyváradi Atlétikai Club az utolsó pillanatban szerzett góllal nyert 2–1-re odahaza a VSK ellen.

Mestermérleg

„Ilyen is van, hogy a szerencse a mi pártunkra álljon át – kezdte az értékelést Csik Tibor. – Örülök annak, hogy a fiúk is hittek abban, amiben én. Mert éreztem azt, hogy ez a meccs meglesz. A nagyváradiak is fordítottak, de mi nem estünk össze, és kétszer is visszahoztuk a meccset. Nagyon örülök Mansournak is, mert rengeteg kritika érte az elmúlt hetekben. Most megmutatta, hogy mit tud, mire képes. Az én kérésemre jött Szatmárra, nagyon szerettem volna egy ilyen 9-es játékost. Kicsit késve, de megérkezett Mansour ezzel a két góllal. De a többi játékost is dicséret illeti. A cserék is jól álltak be a meccsbe. Remélem, hogy az önbizalomnak jót tesz ez a győzelem, és most kaptak egy löketet, ami kitart a következő két derbire is” – folytatta a szakvezető.
A Szatmárnémeti Olimpia VSK október 15-én a playoff-helyért küzdő Zilahi SCM vendége lesz a nyolcadik forduló mérkőzésén.

LABDARÚGÓ LIGA 3, 10-ES CSOPORT, 7. FORDULÓ

Szatmárnémeti Olimpia VSK– Nagyváradi FC Bihor 4–3 (1–1)
Gólszerzők: Ciprian Brata 30., Bajor Denis 66., Mansour Gueye 90+1., 90+3., illetve Dacian Ban 8., Andrei Popa 73., Raul Ardelean 75.
VSK Olimpia: Iulian Anca-Trip – Raphael Popovici-Ciatău (80., Fischer Péter), Alex Negrea, Mihăiță Mureșan, Adrian Ciul (80., Adrian Bura), Ciprian Brata, Adrian Micaș (80., Mansour Gueye), Barth Kevin (57. Raul Ziman), Hernando Orte Rodrigo, Cătălin Vaida (46. Zsiga Ervin). Baior Denis. Vezetőedző: Csik Tibor.