Dragoşnak ajánlották az idei első sikert

2016.03.19 - 16:33

Tökéletesre sikerült Mircea Bolba bemutatkozása a Szatmárnémeti FC Olimpia kispadján, ugyanis szombaton véget ért a hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozat: a srácok 2–1-re verték a Vâlceát. Az Olimpia 8 hónapos Dargoş Sabouért is küzdött.

„Dragoşért küzdünk!” Ez volt ráírva arra a transzparensre, amellyel pályára vonult szombat délután a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a legénysége. A nemes cél, illetve a kiesés egyre fenyegetőbb veszélye pedig meghozta a gyümölcsét. Vélhetően az edzőváltás is jót tett a csapatnak, hiszen az Olimpia szombaton megszakított egy hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozatot, mivel a 23. fordulóban 2–1-re győzték le a vendég CSM Râmnicu Vâlceát.

Mint arról beszámoltunk, az FC Olimpia is a nemes ügy mellé állt, és a szombati bevételt, illetve az adományokat felajánlották a Sabou családnak, ugyanis 8 hónapos kisfiuk, Dragoş – aki korábban szívműtéten esett át – egy újabb sürgős beavatkozásra szorul, amit csak Belgiumban, Németországban vagy Angliában tudnak elvégezni, a műtét költsége pedig előzetes becslések szerint eléri a 30–40 ezer eurót, amit az egészségügyi biztosítási pénztár nem fedez. Az eset meghatotta a szombati vendégeket is, akik együttérzésről tanúskodtak és rendkívül sportszerűen viselkedtek a mérkőzés végén: az öltözőben pénzt gyűjtöttek, egy borítékba tették és átadták a szervezőknek.

„Dicséretes ez az összefogás, amelyről a szatmáriak tesznek tanúságot. Sajnos, erről mi előzőleg nem tudtunk, ezért csak egy szimbolikus összeget tudtunk összegyűjteni a kis srácnak. Mihamarábbi felépülést kívánunk neki. Nekünk is vannak gyerekeink, nem tudunk szó nélkül elmenni egy ilyen eset mellett” — mondta a találkozó után, láthatóan meghatódva Alexandru Pelici, a Vâlcea vezetőedzője. Úgy tudjuk, hogy körülbelül 7800 lej gyűlt össze adományokból, az összeget már átutalták a Sabou család számlájára.

A mérkőzésen egyébként a múlt hétfőn kinevezett Mircea Bolba új színt hozott a csapat játékába. Bátran hozzányúlt a kerethez, így olyanok kerültek a kezdőbe, akik korábban csereként álltak be. Ciul hátul, Rus pedig középen kezdett. Brata és Mărkuş voltak a felelősek a gólokért, jobbról pedig Muntean, balról Sălăgeanu adogatott a kapu elé, a kezdőkör környékén pedig Villand feladata volt az ellenfél támadókísérleteinek a rombolása. Az ellenfél viszont védekezni jött Szatmárra, így az Olimpia játékosai nehezen jutottak el Fildan kapujáig. Brata ezért távolról próbálkozott a 6. percben, de a Vâlcea hálóőre védett, húsz perccel később viszont végignézte, amint a szatmári játékos Samson mögül fejeli a kapuba Muntean beívelését (1–0).

A félidő vége előtt Mărkuş növelte az előnyt: 25 méterről laposan rúgott kapura, a labda pedig Fildan kezei között csorgott a hálóba (2–0).

„Ennyit bírtak a fiúk” — ismerte el Bolba, amikor a második félidő teljesítményéről kérdezték az újságírók. A csapat ugyanis átadta a kezdeményezést az ellenfélnek, bár a veszélyesebb helyzetek mégis Fildan kapuja előtt alakultak ki. A játékidő első pillanataiban Muntean negyedperc leforgása alatt három próbálkozásból sem tudta beemelni a labdát a kapus felett, később pedig a léc alól halászott ki egy labdát a hálóőr. Igaz, utóbbi helyzetnél leállást ítélt a bíró Tătarunál.

A vendégek a hosszabbítás első percében szépítettek: Vasile színészi esését Tătaru mellett szabálytalannak ítélte meg a Piteşti-i bíró, Robert Avram és 11-est ítélt, a büntetőt pedig Costantin Stoica értékesítette (2–1). A végére viszont már nem volt annyi erő a vendégcsapatban, hogy nyomást gyakoroljon a szatmári védelemre, így maradt a jól megérdemelt Olimpia-siker.

„Nagy a nyomás rajtunk, és ez rányomja a bélyegét a fiúk teljesítményére. Csak ezzel tudom magyarázni a mai teljesítményünket. Olyan egyéni hibákat követünk el, amelyekért egy ilyen ellenfél, mint az Olimpia, azonnal büntet” — értékelt a találkozó után Pelici.

„A fiúk nagyon megdolgoztak ezért a sikerért. Gratulálok nekik. Elismerem, nem volt látványos a játékunk, de most a három pont a fontos, és hogy további győzelmeket érjünk el, hogy kikerüljünk a veszélyzónából” — nyilatkozta Bolba a találkozó után, aki kedden, a Brassói FC elleni meccsen vélhetően nem számíthat Ciulra, akit sérülés miatt kellett lecserélnie a 73. percben.

Ezen a héten egyébként hétközi fordulót rendeznek, az Olimpia pedig idegenben játszik. A keddi, brassói mérkőzést a Digi Sport 1 közvetíti majd élőben 19 órai kezdettel.

Liga 2, 2-es csoport, alapszakasz, 23. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – CSM Râmnicu Vâlcea 2–1 (2–0).

Gólszerzők: Brata 25. perc, Mărkuş 43., illetve C-tin Stoica 90+1 (11-esből).

Olimpia: Băican – Ciul (Lukács, 73. perc), Tătaru, Onicaş, Sălăgeanu, R. Rus, Villand, Muntean, Kanaloş (Bîgiu, 66.), Brata, Mărkuş (Buhăescu, 84.). Edző: Mircea Bolba.

Vâlcea: Fildan – Samson, Pîrvulescu (Voinea, 76.), I. Stoica, Dumitraşcu (Vasile, 46.), Dâlbea, Iordache (Geantă, 46.), Marian, Neagoe, Luduşan, C-tin. Stoica. Edző: Alexandru Pelici.