Döntöttek a kosáridényről: nem lesznek értékcsoportok

2020.06.16 - 14:23

Az elmúlt két szezonnal ellentétben, már nem lesznek értékcsoportok, és visszatérnek a hagyományos lebonyolítási rendszerhez: az egycsoportos alapszakaszban oda-visszavágó kört rendeznek, majd következhet a felsőházi és az alsóházi rájátszás.

A negyeddöntőkben, elődöntőkben és a döntőben három nyert mérkőzésig tartó párharcok lesznek. A kisdöntőben, illetve az alsóházi rájátszásban két nyert mérkőzésig tartanak majd a párharcok.

A Román Kupában két selejtező kört rendeznek, majd következik a négyes döntő. A 2019–2020-as szezon első két helyezettje, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Szatmárnémeti VSK a sorozat második selejtező fordulójában csatlakozik a küzdelmekhez.

Amennyiben 14 csapat nevez majd a Nemzeti Ligába, akkor október 3-án rajtolhat a pontvadászat, amely jövő év május 15-én zárulhat. A kupasorozat október 7.– február 28. között zajlik majd.

A szövetség július 15-ig várjak a csapatok nevezését.

A következő idényben a mérkőzés teljes idején két honi játékosnak a pályán kell tartózkodnia, közülük legalább egy U23-as korosztályú kell legyen. Ugyanakkor háromra növekedik az Európán kívüli játékosok szerződésének a lehetősége.

Három hónap múlva kezdődik a kosárlabda-idény

Szeptember 24-én, a Román Kupa küzdelmeivel kezdődik majd a honi női kosárlabda-idény, a bajnokság leső fordulóját pedig október 1-én fogják rendezni – döntötte el legutóbbi gyűlésén a Román Kosárlabda-szövetség igazgatótanácsa.

Biszák is megy az Universiadera

A kínai Csengtuba fog utazni május végén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázója, Biszák Boglárka.

Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata

Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.