Döntő meccs a románoknak, de a törököknek is

2013.09.09 - 18:05

A 2014-es labdarúgó–világbajnokság európai selejtezőinek keddi játéknapján a román labdarúgó–válogatott eldöntheti a D csoport második, pótselejtezőt érő hely sorsát. A román közönséget nem érdekli a meccs.

Alig fogynak a jegyek a Románia – Törökország labdarúgó világbajnoki selejtező keddi mérkőzésére, bár Victor Piţurcă edző legénysége meggyőző játékkal nyert péntek este Magyarország ellen, ma pedig a törökök elleni találkozón eldöntheti a D csoport második, pótselejtezőt érő hely sorsát. A honi szövetség (FRF) jelentése szerint hétfő délig alig több mint 15 ezer jegy fogyott el, a bukaresti Naţional Aréna befogadóképessége pedig több mint 50 ezer fő (a magyarok elleni pénteki meccsen majdnem telt ház volt).

A pénteki román–magyar találkozó eredményének a törökök is örültek, ugyanis is így ismét napirendre került a második hely megszerzésének a témája. Miután Piţurcă csapata felkapaszkodott a második helyre, és két pontra lerázta a magyarokat, a negyedik helyen tanyázó Törökországot már csak három egység választja el a pótselejtezőt érő pozíciótól. Így érthető, hogy „vérszemet kapott” Fatih Terim szövetségi kapitány legénysége, amely pontokért utazott Bukarestbe. „Nekünk a bukaresti meccs egy döntővel ér fel” – nyilatkozta a török szövetség elnöke, Yildirim Demiroren. Úgy tűnik, hogy az európai föderáció is Terim csapatát látja esélyesnek. „Terim vissza akarja fordítani a csapat szerencséjét, és megpróbálja a lehetetlent: kijutni a 2014-es világbajnokságra. Pénteken, az Andorra elleni győzelemmel megszakított egy négy meccses nyeretlenségi sorozatot és most, három fordulóval a selejtezők vége előtt Terim felkészült a nagy kihívásra” – írja az UEFA a hivatalos honlapján.

Piţurcă is tisztában van a ténnyel, hogy csapatának sokkal nehezebb dolga lesz mint pénteken, a magyarok elleni meccsen, de bízik abban, hogy kihasználják majd a hazai pálya előnyét. „A törökök Isztambulban is győzni akartak. Mezőnyfölényben játszottak, de mi jól álltunk fel, és legnagyobb helyzetünket gólra váltottuk (Grozav góljával 1–0-ra nyertek a románok Isztambulban – szerk. megj.) – emlékezett vissza Piţurcă. – Most lépéshátrányban vannak, ezért nekik kockáztatni kell, mindent feltesznek majd egy lapra. Nekünk a döntetlen is jó, de a hazai közönség előtt csakis a győzelem lehet a cél” – folytatta.

Ami a csapatfelállást illeti, kisebb változtatásokra készül Piţurcă a kezdő tizenegyesben: Bourceanu sárga lapos eltiltása miatt maradt ki a keretből, helyét vélhetően Hoban veszi át. A játékokeret pótlására egyébként Ionuţ Negrut hívta be a szakvezető. A Pro Sport szerint Tănase (aki a magyarok elleni mérkőzés harmadik gólját szerezte) is kezdő lesz, a törökországi Genclerbirliginél légióskodó Bogdan Stancu helyét veheti át.

A magyar válogatott még „mentheti a mundér becsületét”, ha kedd este legyőzi Észtország csapatát. A bukaresti kudarc után kell talpra álljon Egervári Sándor szövetségi kapitány legénysége, hogy legyőzze a baltiakat, akik pénteken a hosszabbítás utolsó percében, 11-esből kapott góllal vesztettek két pontot a hollandok elleni hazai meccsen (2–2 volt a végeredmény). Egervári a hétfői sajtótájékoztatón azt mondta, mindenképpen győzni kell a csapatnak, hogy legalább a matematikai továbbjutási esélyt tartsák életben.