Döntetlent játszott szombaton a VSK

2020.08.03 - 14:10

Tökéletes időjárási körülmények között, azonban szurkolók nélkül játszotta le Zilahon szombaton a Liga 3-as osztályzó első mérkőzését a Szatmárnémeti VSK a Dési Someşul ellen.

A Ritli Zoltán által vezetett csapat remek lendülettel és összeszedetten kezdte a mérkőzést. Az első helyzetig nem is kellett sokat várni. A VSK játékosa, Chitaş Florin már a 8. percben helyzetbe került. Egy sikeres kiugratást követően találta magát szemben a dési kapussal, azonban nem sikerült gólt szereznie, miután az egyik védő sokak szerint büntetőrúgást érő szerelést hajtott végre. A szatmárnémeti csapat a továbbiakban is számos ígéretesnek tűnő offenzívát indított, azonban a Someşul jól védekezett, s ennek köszönhetően több alkalommal is kontrázni tudott. A Dési csapat a 22. percben alakította ki az első komoly helyzetét egy szabadrúgást követően, viszont a VSK jól védekezett, így nem született gól. A Dés a továbbiakban a 38. percben került ismét komoly helyzetbe, amikor Sebestian Rus kapott egy remek labdát, azonban hárítani tudott a VSK rutinos hálóőre. Nem állt meg azonban Ritli csapata sem, hiszen a 42. percben Florin Chitaş sikeresen hatolt be az ellenfél tizenhatosába, azonban a gyengére sikeredett lövését könnyedén hárította a kapus. Az első félidő, amelyet a nagybányai bíró hosszabbítás nélkül fújt le, döntetlennel zárult.

A szünetben nem történtek cserék egyik félnél sem. Bogdan Nyilvan, a VSK támadója már a 47. percben helyzetbe került, viszont a désiek kapusa bizonytalanul ugyan, de hárítani tudott. A támadások sorozata nem állt le, egy szögletet követően Luca Tincău az 52. percben fejelte kicsivel a kapu fölé a játékszert. Az 58. percben a Dés egy remek támadást követően kijátszotta a VSK védelmét, azonban nem szerezett gólt, a labda a kapufát találta el. A szatmári csapat a továbbiakban is jól védekezett. A dési csapat nem tudta kihasználni a szögleteit, sokat hibáztak játékosai a pontrúgásoknál. Komolyabb helyzet ezt követően a 86. perben alakult ki, egy VSK-szabadrúgást követően, azonban Gabriel Cădar nem tudott gólt szerezni 25 méterről, a labda az oldalhálót találta el.

Mivel a mérkőzés döntetlennel zárult, a szabályzat értelmében 11-es párbajra került sor, amelyet a Dési Someşul nyert 5–3 arányban. Ezt az eredményt azonban csupán akkor fogják figyelembe venni, ha mindkét csapat tökéletesen egyforma mutatókkal zárja az osztályzót. A Szatmárnémeti VSK következő mérkőzését szerdán, augusztus 5-én játssza a Nagyváradi CAO ellen.

Kallós András

Vívás: Éremeső az Autonet Kupán

Az Autonet Kupa idén is nagyon jól teljesített, és ez nem kerülte el a Román Vívószövetség figyelmét sem. Remek erőfelmérő a gyerek korosztályos bajnokság előtt.