Döntetlennel kezdte nemzetközi szereplését a Sepsi OSK

2021.07.23 - 09:56

Első nemzetközi mérkőzését játszotta fennállása óta a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK labdarúgócsapata: Leontin Grozavu vezetőedző legénysége csütörtök késő délután Nagyszombaton, a Spartak Trnava ellen lépett pályára az Európa Konferencia Liga-selejtező második fordulójában, és jó játékkal döntetlen hozott ki a felvidéki meccsből.
A háromszékiek bátran játszottak, letámadták ellenfelüket, és a 15. percben máris munkába állították a szlovákok kapusát: Dominik Takac óriási reflexszel hárította Rajko Rep 25 méteres torpedóját.
A hazai csapat is támadott, viszont nem találták el Niczuly Roland kapuját, így változatlan maradt a meccs állása az első negyvenöt perc után.
A második félidőben változott a meccs képe: a nagyszombatiak többet támadtak, Niczulynak is akadt munkája, de gól ezúttal sem született.
Mindkét oldalon volt egy-egy óriási helyzet, amit ziccerből hagyott ki a szlovák kapu előtt Vitalie Damaşcan, majd a szentgyörgyi kapu előtt Kelvin Owusu Boateng.
A hajrára ráadásul komoly gondba került a Liga 1 tavalyi negyedik csapata, hiszen Bogdan Mitrea a 86. percben a második sárga lap után ki lett állítva, így a Sepsi csapatkapitánya kihagyja a jövő csütörtöki, hazai visszavágót.
A felvidéki gólnélküli döntetlen, és az ott nyújtott teljesítmény reményt adhat a háromszékieknek, hogy bizakodva várják a visszavágót. Továbbjutás esetén pedig a montenegrói Sutjeska Niksic és az izraeli Maccabi Tel Aviv párharc győztese lehetne az ellenfél, a sorozat harmadik fordulójában. Ebben az összecsapásban is 0–0 volt az első talákozó.

Mattot kapott a védelem
Idegenben játszott a Román Kupa és a romániai Szuperkupa-győztes Universitatea Craiova is, viszont az olténiai alakulat vereséget szenvedett az albániai Elbasanban, az KF Laçi vendégeként.
Marinos Ouzounidis vezetőedző csapatának meddő mezőnyfölénye eredménytelen volt a csütörtöki mérkőzésen, és néhány gyenge próbálkozást leszámítva veszélytelen volt Alen Sherri kapujára. Az albánok kontrákra épülő játéka viszont meghozta a várt eredményt: a 35. percben a saját tizenhatoson belül megszerzett labdát pillanatok alatt az ellenfél tizenhatóságig vitték Shpetim Duro vezetőedző legényei, mattolták Craiova védelmét, majd Dejan Zarubica góllal fejezte be az akciót (1–0).
A második félidőben egykapuztak az albán térfélen a csapatok, viszont a Craiova ötlettelen játka nem tudta feltörni az KF Laçi jól felálló védelmét.
Az eredmény nem változott, viszont a román együttesnek sokkal többet kell nyújtani a július 29-i visszavágón, ugyanis legalább két gól különbséggel kell nyerjen, hogy továbbjuthasson a sorozatban. A harmadik körben aztán az Anderlecht lesz az ellenfél…
A versenyben levő harmadik román klubcsapat, a Liga 1 elmúlt idényének az ezüstérmese, a FCSB hazai pályán játszott a kazah Sahter Karaganda ellen. A fiatal kerettel felálló bukaresti alakulat kezében tartotta az irányítást, viszont csak egy alkalommal tudott eredményes lenni: Andrei Cordea 25 méterről megeresztett lövése lepte meg a vendégek kapusát (1–0).
A játék képe nem változott a találkozó hajrájáig, amikor a kazah ellenfél is felbátorodott, és letámadta ellenfelét, az utolsó percekben pedig óriási helyzeteket hagyott ki.
Maradt az 1–0-s FCSB-győzelem, jövőhéten pedig ezt az előnyt kell megőrizze a bukaresti csapat, ha tovább akar jutni. A harmadik körben az ukrán Kolos Kovalivka lehet az ellenfél.

EURÓPA KONFERENCIA LIGA

KF Laçi (albán) – Universitatea Craiova 1–0 (1–0)
G.: Dejan Zarubica 35.

Spartak Trnava (szlovák) – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0
Kiállítva: Bogdan Mitrea 86. (Sepsi OSK)

FCSB – Sahter Karaganda (kazah) 1–0 (1–0)
G,: Andrei Cordea 38.

Kőkemény küzdelmek várhatók az EKL-főtábla kapujában

A MOL Fehérvár és a Kolozsvári CFR idegenben, az Universitatea Craiova és a FCSB pedig hazai pályán játszik ma este a labdarúgó Európa Konferencia Liga playoff-körének első mérkőzésén. A harmadik számú kontinentálsi sorozat főtáblájárára való feljutás a tét.

Otthon játszik a Sepsi és a Fehérvár

A labdarúgó Európa Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában csütörtökön három romániai és két magyarországi klubcsapat érdekelt.

Másodhegedűs Dunaszerdahelyen a FCSB

Miután az előző körben a georgiai Saburtaloval kínlódott a FCSB labdarúgócsapata, az Európa Konferencia Liga-selejtező körében nem sok eséllyel lép pályára szerdán Nicolae Dică edző legénysége Dunaszerdahelyen.