Döntetlen Váradon a Luceafărullal

2015.08.12 - 12:01

Nem született gól a Nagyváradi Luceafărul és a Szatmárnémeti FC Olimpia felkészülési labdarúgó–mérkőzésén, ahol debütált sárga–kék mezben a resicai középhátvéd, Ionuţ Tătar is. Szombaton 10 órától a Zilahi FC lesz az Olimpia ellenfele a szatmári barátságos meccsen.

Gól nélküli döntetlent játszott a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata Nagyváradon a Liga 3-ban újonc, illetve a Bihar megyei Szuperkupa-győztes Luceafărul együttesével.

Csik Tibor vezetőedző ezen a találkozón bevetette az újonc Ionuţ Tătart is. A Resicabányai Metalultól hozott, 25 éves középhátvéd hetvenöt percet kapott a nagyváradi találkozón, és teljesítményével meggyőzte a szakvezetést. Csik Tibi lapunknak elmondta, hogy elégedett volt Tătar játékával, aki hasznos tagja lesz a csapatnak. Így kiszorulhat a keretből Florin Mureşan, aki másfél hónap alatt másodjára szenvedett súlyos bokasérülést, így a felkészüléssel is alaposan lemaradt csapattársaihoz képest.

A mérkőzést egyébként kedden 18 órától rendezték, hatalmas hőségben. A 40 fokos meleg (napon) rányomta a bélyegét a játék minőségére is. A labdabirtoklás tekintetében a szatmári legénység fölényben volt, de csak ritkán veszélyeztették Goia kapuját, aki jó napot fogott ki, és néha bravúrra volt szüksége, hogy kikanalazza a labdát. Túloldalt az első félidőben Șuta hibázott egyszer, amikor egy védés közben Lukács Róbert hátára mentett, a visszapattanó labda pedig a kapu fölött hagyta el a pályát. A második félidőben Băicannak is akadt egy kis munkája, de nem kapott gólt.

Maradt a 0–0-s eredmény és ez a második mérkőzése az Olimpiának, amikor gól nélküli döntetlent játszik a legénység: korábban a Nagybányai FCM-vel, hazai pályán volt 0–0 a végeredmény.

Az eddigi felkészülési mérkőzések mérlegét tekintve az Olimpia az eddigi tizenkét mérkőzésből ötöt megnyert, három találkozón született döntetlen, illetve négyet vesztett el, a gólkülönbség 27–19.

„A nagyváradi is egy jó felkészülési mérkőzés volt. A meleg ellenére jó volt az iram, jó minőségű pályán játszottak a fiúk és megvoltak a helyzeteink is, de az ellenfél kapusa jó formában volt. Úgy érzem, hogy jó úton haladunk, kezd alakulni a játékunk és lassan összekovácsolódik a csapat is” — értékelte a szerdai találkozót Csik Tibi.

A következő barátságos mérkőzést szombaton 10 órától játssza a szatmári legénység hazai pályán: az Olimpia Stadionban a harmadosztályos Zilahi FC lesz az ellenfél, ahova ezen a nyáron szerződött az FC Olimpia ificsapatának a csatára, Gulya Richárd.

A szombati mérkőzésig egyébként az Olimpia megtudja majd a bajnoki programját is. A Román Labdarúgó-szövetség ugyanis bejelentette, hogy pénteken 11 órakor fogja kisorsolni a 2015–2016-os idény versenyprogramját. Mint ismeretes, a szatmári alakulat a Liga 2 2-es csoportjában szerepel együtt a Szászmedgyesi Gaz Metan, a Brassói FC, a Kolozsvári Universitatea, a CS Mioveni, a Resicabányai Metalul, a Tatrangi Unirea, a CSM Râmnicu Vâlcea, a Karánsebesi FC, a Pankotai Şoimii, a Nagyváradi FC Bihor, a Chindia Târgovişte, az Aradi UTA Bătrâna Doamnă és a Nagybányai FCM csapataival.

Az biztos, hogy szombaton még nem lép pályára Denis Chivari és Tillinger Dániel, ők szombaton térnek haza a 19 éven aluli válogatott tíznapos edzőtáborából, a Brassó megyei Cheile Grădiştei-ről. A két labdarúgó pályára lépett a hét elején egy tesztmérkőzésen, amelyet az U17-es válogatottal játszott Andrei Spier szövetségi kapitány legénysége. Chivari kezdő volt, Tillinger csereként állt be a 6–0-ra megnyert meccsen.

Felkészülési mérkőzésen

Nagyváradi Luceafărul – Szatmárnémeti FC Olimpia 0–0.

Luceafărul: Goia – Fl. Drăgan, Ciuciu (B. Matei, 46. perc), Teşedan, Jude (Balla, 46.), P. Chiş–Toie (Tătar, 46.), Floruţ (M. Popa, 36.), Ţegle (G. Ghilea, 59.), Lukács Zs., C. Roşu, Lukács R. (Modan, 46.). Vezetőedző: Muzsnay Zsolt.

FC Olimpia: Şuta (Băican, 46. perc) – Muntean (Roatiş, 62.), Tătar (Unlu, 73.), Heil, Iuhas, Selagea (Cădar, 46.), Villand (D. Lukacs, 62.), Takács, Faur (Rus, 88.), Bura (Ciul, 46.), Bîgiu (Boştină 46.). Vezetőedző: Csik Tibor.