Döntetlen játszott az SZVSK a Viki otthonában

2021.01.24 - 12:02

2–2-es döntetlennel ért véget a Liga 3 Szatmárnémeti VSK labdarúgócsapatának idei első felkészülési mérkőzése, amit a megyei elitligás Nagykárolyi VSK Victoria otthonában játszott szombat délben.
Az elmúlt hetek időjárása miatt a pálya állapota sem kedvezett egy jó mérkőzésnek, a két csapat szakvezetője ezért messze menő következtetéseket nem vonhat le a nagykárolyi találkozóból. Viszont Marius Botan és Ritli Zoltán is elismerték, hogy legényeinek jót tett, hogy átmozgathatták magukat és ismét játszhattak. A nagykárolyiak gyakorlatilag fél év után játszottak ismét kilencven perces mérkőzést, ugyanis a megyei pontvadászatban nyáron csak részben rendezhettek meccseket, a 2020–2021-es szezon pedig meg sem kezdődhetett a járványszakértői hatóságok szigorú szabályai miatt. Botan elmondta, a teljes értékű edzéseket is egy hete kezdték meg, hiszen bíznak benne, hogy tavasszal sikerült valamilyen formában elindítani a „kis” focit is. Ennek ellenére Viki legénysége tisztesen helyt állt a Liga 3 tavaszi folytatására készülő szatmáriakkal szemben, és a kilencedik percben már a vezetést is megszerezték: egy szöglet után Orosz Engelbert vette be Illyén Dániel kapuját (1–0).
Húsz perccel később Ritli Raul egy szöglet után egyenlített (1–1), viszont az első félidőt a hazaiak zárták előnybe, ugyanis a 37. percben, egy védelmi hibát kihasználva a rutinos Kinczel Ervin állította be a szünet előtti eredményt (2–1).
Fordulás után a Victoria ificsapatának egykori játékosa, Nyéki Márk fejezett be góllal egy szép támadást: egy pozícióváltás után jobbról, 16 méterről emelt a kapuba (2–2).
Az eredmény már nem változott, mindkét oldalon arra törekedtek az edzők, hogy a játékosaik egészségét megőrizzék. Rilti egyébként éppen ezért változtatott a kezdő tizenegyen már az első negyed óra után, ugyanis lehívta Zsiga Ervint, Vasile Chitașt és Bogdan Nyilvant, akik a nem boldogultak a nehéz pályán. Végül egyébként 25 játékos lépett pályára szombaton a szatmári csapat sárga-kék mezében, köztük két fiatal, a kolozsvári Adrian Pintea és a lippai Vlad Bicuschi, akik tesztjátékra érkeztek Szatmárra. Gabriel Cădar meghűlt, ezért kihagyta ezt a mérkőzést.
Túloldalt Marius Botan is huszonegy legénynek adott játéklehetőséget szombaton. „Jó volt ez a meccs. Egy hete kezdtük felkészülést, és egy erős csapattal tesztelhettük a legényeket. A látottak alapján bizakodva várjuk a bajnokságot. Reméljük, hogy tavasszal sikerült valami formán elindítani a »kis« focit is” – mondta lapunknak a Victoria vezetőedzője, Marius Botan, majd hozzátette, hogy az alapozást helyi szinten heti három edzéssel folytatják, illetve a közeljövőben még szeretnének játszani felkészülési mérkőzést.
A Szatmárnémeti VSK alapozása is idehaza folytatódik, szerdán 13 órakor pedig érkezik Vasile Miriuță edző csapata, a csoporttárs Nagybányai Minaur, aki ellen Szamosdarán vagy Mikolában játszanak barátságos mérkőzést.
A szombati találkozót egyébként a járványszakértői hatóságok érvénybe levő szabályozásainak betartása mellett rendezték meg.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Nagykárolyi VSK Victoria – Szatmárnémeti VSK 2–2 (2–1)

Gólszerzők: Orosz Engelbert 9. perc, Kinczel Ervin 37., illetve Ritli Raul 28., Nyéki Márk 61.

Victoria: Ménesi Alex – Claudiu Mihale, Grishaber Gábriel, Orosz Engelbert, Mihai Ghiarfaș, Tillinger Dániel, Bákai Szabolcs, Holzberger Krisztián, Kinczel Ervin, Nagy Imre, Bákai Balázs.

Játszottak még: Eric Mitracica, Lucain Dascăl, Grishaber Dániel, Veszprémi Martin, Schuller István, Raul Zbona, Raul Kern, Mihály István, Raul Kotter, Krajczár Florin.

Vezetőedző: Marius Botan.

SZVSK: Ilyés Dániel – Nyéki Márk, Luca Tincău, Florin Mureșan, Flaviu Ionescu, Bogdan Nyilvan, Svarczkopf István, Raul Ziman, Vasile Chițaș, Adrian Pintea, Zsiga Ervin.

Játszottak még: Daniel Oșan, Denis Batin, Călin Vădan, Ritli Raul, Barth Kevin, Nyéki Kevin, Jakab Martin, Bajor Denis, Rareș Nyilvan, Angelo Șimon, Marian Zima, Darius Catricicău, Vlad Bicuschi, Mihai Băbuţ.

Vezetőedző: Rilti Zoltán.

Labdarúgás: behúzta a három pontot az Oli Kolozsváron

Piri erre a meccsre hat játékost cserélt le az alap kezdő tizenegyből.

Labdarúgás: Pontokért megy Kolozsvárra az Olimpia VSK

Botos Sándor (Piri) legénysége pénteken Kolozsváron, a Viitorul vendége lesz.