Döntetlen az első barátságos meccsen

2014.08.22 - 15:51

Jövő héten négy felkészülési mérkőzést játszanak itthon a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdázói.

Döntetlennel ért véget a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapatának az első nyári felkészülési mérkőzése, Kolozsváron. Nicolae Istrate edző legénységét a Kolozsvári U fogadta péntek délben. Ez volt a „piros–fehérek” első meccse a muzsdaji edzőtábor után, mindezek ellenére a szatmári legények jól játszottak, végig vezettek. A szünetben négy gól volt a szatmári for (18–14), a kolozsváriak csak a meccs végén tudták kiegyenlíteni az eredményt (33–33).

Istrate a keret összes tagját játszatta tegnap, a kapuban egymást váltotta a három kapus, Cioroiu, Pogyină és az újonc Cotoi is egyenként húsz percet kapott Kolozsváron. A VSK-hoz visszatérő Oláh János is jól játszott, öt góllal zárta a meccset.

A szatmári legénység a jövő héten négy felkészülési mérkőzést fog játszani, mindegyiket a szatmárnémeti Both Katalin Sportteremben. Kedden 10 órától és 17 órától a Nagybányai Academia de Handbal Minaur lesz az ellenfél, szerdán 19 órától a magyar másodosztályos Nyírbátor VKK ellen játszik a VSK, pénteken 12.30 órától pedig a Kolozsvári Universiatea elleni „visszavágót” fogják rendezni.

Felkészülési mérkőzése

Kolozsvári U – Szatmárnémeti VSK 33–33 (14–18).

VSK: Cioroiu, Pogyină, Cotoi – Morar 7 gól, Jurj 5, Oláh 5, Mateş 5, Ungar 4, Clipea 3, Cristea 2, Axinia 2.