Döntetlen a vége a két szatmári edző összecsapásának

2021.11.22 - 06:46
1–1-es döntetlent játszott szombaton a Szatmárnémeti VSK a Szilágysomlyói Sportul otthonában, a labdarúgó Liga 3 10. szériájának 13. fordulójában. A VSK marad a kilencedik helyen.

A szombaton lejátszott mérkőzés összképét tekintve jól szerepelt Szilágysomlyón, a helyi Sportul ellen a Szatmárnémeti VSK futballcsapata. Ez volt Csik Tibor második meccse a szatmáriak kiaspadján vezetőedzőként. A szilágysági összecsapás már csak a hazaiak kispadján helyet foglaló Dacian Nastai személye miatt is érdekes volt, mivel így a szombati találkozó két elismert, szatmári származású edző párharcát is jelentette. A meccset a tabella utolsó előtti helyén álló Szatmár megyei csapat kezdte jobban. Az ötödik percben egy sarokrúgást követően Zsiga Ervin Ciprian Bratához passzolt, aki zavartalanul a tizenhatoson belülről a rövidbe lőtte a labdát. Közben az üres lelátók mögött, a stadionon kívül megjelent „maroknyi szurkoló” biztatása néhányszor ugyan felébresztette a somlyói srácokat, de az első játékrészt leginkább Csik Tibi fiai uralták. A szatmáriak taktikailag remekül szerepeltek az első 45 percben, és a védelem is stabilan állta a sarat. Az első játékrész végén a hazaiak ráadásul emberhátrányba kerültek, miután Guiti Ismail a szatmáriak tizenhatosán belül könyökkel belement a VSK egyik védőjébe. A kolozsvári Bogdan Narcis játékvezető azonnal a piros lapot tartalmazó zsebébe nyúlt, és habozás nélkül kiállította az elefántcsonparti hátvédet.

A második játékrész első percében, egy semmit nem mondó, a VSK által a saját térfelén elvégzett bedobás kiegyenlítette az erőviszonyokat a pályán. Brata labdája Barth Kevinhez került — volna —, aki figyelmetlen volt, így Pop George meglódult Anca-Trip kapuja felé, de Barth meggondolatlanul lerántotta a hazaiak középpályását. A bíró felmutatta a szatmári második sárgáját, így Kevin már jóval a társai előtt a zuhanyzóban állhatott. A 70. percben a VSK védelme végül megtört. Egy szögletet követően a Temesvári Poli egykori csatára, Gueye Mansour ollózva a hosszúba lőtt, beállítva ezzel az 1–1-es végeredményt. Csik Tibor vezetőedző elégedett volt csapata teljesítményével, sajnálja azonban Barth kiállítását, ami minden bizonnyal negatívan befolyásolta a végeredményt. „A labdabirtoklás terén és a kialakított helyzeteket figyelembe véve is sokat fejlődött a csapat. Talán kicsit jobban kell koncentrálnunk a kapu előtt, de jól játszottunk. Bizakodó vagyok a folytatást illetően” — mondta a szatmári tréner. A találkozó másik szatmári főszereplője, Dacian Nastai mester is elégedett a fiai szereplésével. „Kemény meccs volt, talán többet is elérhettünk volna, de a szombaton mutatott játékunkat látva nyugalommal, bizakodva tekintek az előttünk álló időszakra — nyilatkozta. A somlyói találkozót követően a VSK maradt a Liga 3 10-es csoportjának kilencedik helyén, kilenc ponttal.

A 13. forduló további eredményei: Zilahi SCM – Nagybányai Minaur 2–2, Nagysomkúti Progresul – Félixfürdői Lotus 2–2, Dési Someşul – Kolozsvári CFR II 2–0, Nagyváradi Luceafărul – Nagyváradi AC 0–2.

Botos István

Vívás: Éremeső az Autonet Kupán

Az Autonet Kupa idén is nagyon jól teljesített, és ez nem kerülte el a Román Vívószövetség figyelmét sem. Remek erőfelmérő a gyerek korosztályos bajnokság előtt.