Döntetlen a megyei rangadón - a hétvégi forduló összes eredménye

2022.04.23 - 16:55

Megyei rangadóhoz illő hangulat fogadta a csapatokat szombat délben a nagykárolyi Victoria Stadionban, ahol a címvédő helyi labdarúgó-alakulat a bajnoki címre vágyó Avasfelsőfalui Energiát fogadta a Liga 4 Elite playoffjának első fordulójában. Közel ezer néző békésen buzdította kedvenc csapatát, majd a pályán a két együttes legénysége az első pillanattól egymásnak felszült.

cropped-victoriaEnergia

cropped-victoriaEnergia3
Daniel Feier már az első percben megmozgatta az avasi kapust, Gabriel Danciut. De a folytatásban is az avasi térfélre billent a pálya, a Victoria ugyanis nagy iramban kezdte a mérkőzést. A 27. percben viszont váratlan fordulatot vett a meccs: az Energia az első veszélyes helyzetükből szöglethez jutottak, a jobb sarokból pedig Vasile Pop remekül emelt a hosszú sarokra, ahonnan Lucain Pop a kapuba fejelte a labdát (0–1).

cropped-victoriaEnergia5-1

cropped-victoriaEnergia4-1
Marius Botan edző legényei viszont ugyanabban az iramban folytatták, és a három perccel később ki is egyenlítettek: Adrian Marinaș jobb oldalról, az alapvonal közeléből centerezett, Kinczel Ervin pedig két védő közül, az ötös vonaláról felugorva fejelte a kapuba a labdát (1–1).

cropped-victoriaEnergia7-6

cropped-victoriaEnergia6-2
A Victoria meddő mezőnyfölénye ellenére nem volt több veszélyes helyzet egyik kapu előtt sem, így fordult a második félidőre a két csapat.
Vasile Pop kevéssel a középkezdés után kevéssel tekert a kapu fölé 25 méterről, egy szabadrúgásnál, majd a 49. percben Kinczel szórakozott el egy óriási ziccert. A folytatásban viszont érezhetően kezdett fáradni mindkét csapat, egyre több volt a durva szabálytalanság.

cropped-victoriaEnergia9-2

cropped-victoriaEnergia9-3

Tilinger Dániel 16 méterről eresztett meg egy torpedót, de lövése kevéssel célt tévesztett, majd Feier csúszott be egy ütemet késve Kinczel remek passzánál. Ebben kimerült a Victoria veszélyes játéka az ellenfél térfelén, túloldalt viszont csak egyetlen centerezést említhettünk meg, viszont Florin Görbe időben szedte le a labdát Adrian Balha fejéről.

cropped-victoriaEnergia8-5
Az utolsó percekben az Energia tíz emberben játszott, mivel Danciu lesérült, és az avasiak nem cserélhettek még egyet. Răzvan Lupu  vette fel a kapuskesztyűt a végére, de nem sok munkája akadt, mert csapattársai jól zártak az utolsó sípszóig.
1–1 marad a végére, ami azt vetíti előre, hogy nagyon izgalmas hat forduló van még hátra a Liga 4 Elite-be, amig bajnokot fognak avatni.

LIGA 4 ELITE, PLAYOFF, 1. FORDULÓ

Nagykárolyi VSK Victoria – Avasfelsőfalui Energia 1–1 (1–1)
Gólszerzők: Kinczel Ervin 30., illetve Lucian Pop 27.

Victoria: Florin Görbe – Teodor Bîrle, Flavian Moș, Ritli Raul, Claudiu Mihale (Rareș Nyilvan 87.), Kinczel Ervin, Tilinger Dániel, Claudiu Silaghi (Bákai Balázs 78.), Bogdan Nyilvan (Raul Zbona 83.), Adrian Marinaș, Daniel Feier. Vezetőedző: Marius Botan.

Energia: Gabriel Danciu – Dacian Dunca, Răzvan Lupu, Lucian Pop (Teodor Pop 78.), Cătălin Iancău, Lucian Homorozan, Vasile Pop, Valer Giurgiu, Cosmin Berindea, Bogdan Pomean (Lucian Lohan 83.), Mihai Gherghel (Adrian Balha 62.). Edző: Vasile Pop.

Bábcai Voinţa – Homoródi Codreana 2–0

A Meggyesgombási Venus helyét a Szatmárnémeti LPS vette át.

Keretbemutatás és főpróba a Decebal ellen

Nem volt szerencséje a Nagykárolyi VSK Victoria csapatának a nyári felkészülés alatt, hiszen három betervezett ellenfél ellen nem játszhatott barátságos mérkőzést.

Nagykárolyi Victoria – Szatmárnémeti VSK derbivel indul az idény

„Tíz százalék esélye volt annak, hogy egymás elleni meccsel kezdjük a bajnokságot” – mondta a sorsolást követően Csik Tibor, miután megtudta, hogy a Vikivel játszanak a nyitányon.