Döntetlen a „büntetőpárbajban”

2016.03.12 - 18:00

Első pontját szerezte ebben az évben a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, viszont ez a döntetlen nem csillapította a kedélyeket, a klubnál továbbra is feszült a hangulat.

Szombat délután ugyanis a szatmári alakulat hazai pályán játszott 1-1-et a vendég Pankotai Şoimiival, mindkét találatot 11-esből szerezték és már a 7. percben beállt a végeredmény.

A másodosztályos bajnokság 22. fordulójának a mérkőzésén Csik Tibor edző legénysége hullámzó teljesítményt nyújtott. Az 5. percben Dudeşteanu kezezése miatt ítélt 11-est a marosvásárhelyi játékvezető, Florin Andrei. Mărkuş magabiztosan rúgta a büntetőt (1-0), viszont két perccel később Iuhas szabálytalankodott a saját 16-osán belül: Drăgălinát rántotta le nyakánál fogva, amiért újabb 11-es következett, a sértett pedig értékesítette a 7. percben megítélt büntetőt (1-1). A folytatásban is az Arad megyei alakulat volt a veszélyesebb, Pirtea fordulásból vágta a labdát kapura, Pavel pedig távolról vette célba Băican kapuját. Ez már felébresztette a szatmári csapatot is, hiszen átvették az irányítást, de veszélyesebb helyzetet csak Mărkuş tudott kidolgozni, amikor a Buhăescu keresztlabdáját csúsztatta kevéssel a kapu mellé. Fordulás után úgy tűnt, hogy az Olimpia hamar el akarja intézni az ellenfelét, hiszen záporoztak a labdák Cioară kapuja felé. A pankotai hálőr az 51. percben nagyot védett, amikor Iuhas fejesét a gólvonalról szedte ki.

A folytatásban viszont a pankotaiaknak sikerült elaltatni az ellenfelüket, és az Olimpia játékosai nem találták az ellenszert erre a játékra. A fáradság is kiütött a szatmári legényeken, a rutinos Brata egy sprint után, a hatvanadik percben már azt mormogta magában, hogy nem bír többet futni, a hajrában pedig Sălăgeanu sántított a pályán. A lefújás előtt az Olimpia dominált, de a legveszélyesebb helyzetet az ellenfél dolgozta ki, amikor Băicannak kellett nagyot védenie Leucuţa ziccerénél. Ugyanakkor a szatmáriakat ismét megfosztotta a bíró egy 11-estől, amikor a pankotai védők kézzel mentettek a 16-osukon belül egy beívelt labdát. Mint ismeretes, szerdán Mioveniben egy 11-est és egy szabályos gólt érvényetlenített az akkori játékvezető, most a hajrában fosztották meg a szatmáriakat egy győzelemtől.

Csak a szakvezetés hibázot?

Az eredmény bosszantó, Ionel Câmăpan, az FC Olimpia igazgatótanácsának az elnöke pedig jelezte, fájdalamas, hogy két, egymást követő hazai mérkőzésen egy-egy tizenéves ifi a csapat legjobbja. „Természetesen örülök annak, hogy Chivari és Kanalos is jól játszanak. Viszont a keretben olyan rutinos játékosok vannak, akik szerződtetéséért áldozatot kellett hoznunk, akikben megbiztunk, de eddig csak csalódást okoztak. Valamit tenni kell, változtatni kell” – mondta a találkozót követő sajtótájékoztatón Câmpan, aki utalt arra, hogy a hétfői igazgatótanácsi ülésen még az edzőváltás lehetősége is szóba jöhet: „Mi biztosítottunk mindent, hogy a csapat az első hat közé kerüljön. A cél nem teljesült, ezért mérleget kell vonni, még az edzőváltás is szóba jöhet.” Ez a mondat viszont kiborította Csik Tibit, aki azonnal reagált az elnök kritikájára: „Kissé túlzás az, hogy a vezetőség minden feltételt biztosított. Ha ezt komolyan gondolja a vezetőség, akkor én azonnal benyújtom a lemondásomat!”

A szakvezető felháborodása érthető, hiszen korlátozták a csapat felkészülési lehetőségeit. Ehhez hozzátenénk azt is, hogy de olyan személyek töltenek be fontos tisztségeket a klubnál, akiknek nincs tekintélyük a román szövetségnél. Dan Băbuţ-Domuţa klubelnök például egy olyan tanácsadót vett maga mellé Ioan Gurzău személyében, aki korábban csődbe vitte a Szilágysomlyói Şimleul csapatot, lakóhelyén, Désen pedig el van tiltva minden, a sporttal kapcsolatos tevékenységtől. Ilyen formán a bírók is tudatában vannak annak, hogy a román szövetség csak mértékkel bünteti majd őket, ha a hibáznak az Olimpia valamelyik bajnoki mérkőzésén.

Az idény elején tett ígéretek, és a mostani helyzetet mérlegre téve azt látjuk, hogy a szakvezetés és a csapat nem tudta teljesíteni azt a célt, hogy az Olimpia az első hatban zárjon, míg a klub vezetősége semmi előrelépést nem tett annak érdekében, hogy a csapatnak legalább egy edzőpályája legyen, és a minimális optimális feltételeket biztosítsa. Ugyanakkor rengeteg szatmári, a fociéletben fontos szerepet benyújtó személy távolítottak el a klubtól, helyükre pedig olyanokat hoztak, akik csak feszültséget okoztak. Az igazgatótanácsnak a mai gyűlésén tehát egyenlő módon kell majd mérlegelnie a döntéshozatalnál.

Liga 2, 2-es Csoport, 22. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Pankotai Şoimii 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Mărkuş (5. Perc – 11-esből), illetve Drăgălina (7. – 11-esből)

Olimpia: Băican - Muntean, Tătaru, Iuhas, Sălăgeanu, Onicaş, Bura (Lukács, 66. perc), Kanalos, Brata (Bîgiu, 80.), Buhăescu (Takács, 68.), Mărkuş, Edző: Csik Tibor.

Şoimii: Cioară - Dan, Dubeştean (Suciu, 68. perc), Crişan, Siminic , Gîlcă, Issa, Drăgalina, Pavel, Pirtea (Vasi, 79.), Mihai (Leucuţa, 75.). Edző: Ionuţ Popa.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!