Döcögős kezdés a megyei ligákban

2014.09.01 - 16:38

Öt mérkőzést halasztottak az elmúlt hétvégén a labdarúgó megyei bajnokságokban, másik két találkozót pedig idő előtt lefújt a játékvezető. Öt csoportból négyben rendeztek szezonnyitó fordulót, a Liga 4 B–csoportjában már a második etapot játszották.

Az elmúlt hétvégén már az összes megyei csoportban megkezdődött a labdarúgó pontvadászat, néhány csapat viszont még ráhúzott egy hét vakációt, ugyanis meccseiket elhalasztották az ellenfél kérésére. Az elitligában egy, a negyedosztályban kettő, az ötödosztályban pedig másik két mérkőzést napoltak el.

Ugyanakkor két találkozó idő előtt véget ért. Gencsen a bírót ütötték meg a találkozó 32. percében, 2–0-s hazai vezetésnél, Borválaszúton pedig 3–2-es állásnál, a találkozó 80. percében az egyik csapat levonult a pályáról. Az esetekről bővebben a keddi, fegyelmi bizottsági ülés után tájékoztat majd a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület.

A Halmi Speranţa is három ponttal debütált az új idényben, de ezért nem kellett megdolgozzon az ugocsai együttes, ugyanis a Nagytarnai Înfrăţirea csapatának játékosai nem végezték el a szezon kezdete előtt a kötelező sportorvosi vizsgálatokat.

Ugyanakkor az AJF arról értesíti a megyei bajnokságban szereplő csapatokat, hogy ettől a hétvégétől (szeptember 6., 7.) az elitliga és a Liga 4 felnőttcsapatainak a mérkőzései 15 órakor, az ifiké pedig 17 órakor fognak kezdődni, míg az ötödosztály találkozóinak a kezdő sípszava 17 órakor lesz.

A megyei bajnokságok eredményei

Liga 4 Elite

Kálmándi Schwaben – Nagymajtényi Gloria 4–2 (0–1)

Bélteki Ştiinţa – Szamosdobi Voinţa 0–2 (0–7)

Tasnádi Unirea 08 – Óvári Someşul 2–5 (1–11)

Vetési Viitorul – Batizi Sportul 2–2 (5–0)

Mikolai Turul – Luceafărul Decebal 3–1 (2–5)

Avasújvárosi Talna – Erdődi Cetate 2010 6–1 (3–0, játék nélkül)

A Pusztadaróci Recolta – Szatmárnémeti FC Olimpia II mérkőzést halasztották.

Liga 4

A–csoport, 1. forduló (zárójelben az ifjúsági korosztályos csapatok mérkőzéseinek az eredménye)

Avasfelsőfalui Energia – Szamoskrassói Someşul 3–0 (3–0, mindkettő játék nélkül)

Szatmárudvari Someşul – Sárközújlaki SE 2–2 (3–2)

Apai Victoria – Bábcai Voinţa 8–0 (4–1)

Borválaszúti Prietenia – Szatmárpálfalvai Unirea 3–2 (1–1; a felnőttcsapatok mérkőzése félbeszakadt a 80. percben)

Aranyosmeggyesi Dacia – Lázári Voinţa 5–0 (3–2).

A Kökényesdi Ugocsa – Vetési Arsenal mérkőzést elhalasztották.

Liga 4

B–csoport, 2. forduló (zárójelben az ifjúsági korosztályos csapatok mérkőzéseinek az eredménye)

Nagykárolyi Victoria FCM 2008 – Csomaközi Schamagosch 1–2 (7–2)

Tasnádszántói Vulturii – Kaplonyi Fortuna 0–1 (2–6)

Viitorul Lucăceni – Mezőfényi Fröhlich 2–4 (2–2)

Szaniszlói Recolta – Csanálosi Kneho 0–0 (4–0)

Kismajtényi Crasna – Piskolti Unirea 5–3 (1–1)

Mezőpetri Victoria– Domahidai Olimpia 2–2 (2–0)

Börvelyi Stăruinţa – Érendrédi Real 2–1 (3–0).

Újmárnai Platanul – Királydaróci Crasna 5–0

Gencsi SE – Szopori Dacia 2–0 (a mérkőzés félbeszakadt a 32. percben).

A Szatmárzsadányi Voinţa – Hadadi Chesi mérkőzést elhalasztották.

Liga 5

B–csoport, 1. forduló

Lippói Dari – Szatmárhegy 1–0

Halmi Speranţa – Nagytarnai Înfrăţirea 3–0 (játék nélkül, a vendégcsapat játékosainak nem voltak meg a kötelező sportorvosi vizsgálatai)

Szárazberki Unirea – Avasújfalui FC 3–0 (játék nélkül)

Magyargombási Vensu – Pusztadaróci Recolta II 2–2.