Dobogós helyeken a szatmári vadvízi kajakosok

2019.04.09 - 16:53

A szatmárnémeti Caiac SMile hét sportolója és is részt vett az elmúlt hétvégén a Buzău XRace vadvízi kajakos verseny negyedik kiírásán.

A hat 12–17 éves srácot felnőtt edzőjük, Ionuț Stancovici kísért el Nehoiu városban, ahol a Buzău folyó felső, hegyvidéki szakaszán kellett teljesítsék a kijelölt pályát. A downriver versenyszámban 2+/3-as nehézségi fokozatú pályán, erős gázlókon kellett teljesíteni a közel 10 kilométeres távot 9 ellenőrzőpont érintésével. Ezt követte a szlalom pálya, ahol a sodrással szemben haladva 5 checkpointot kellett érinteni. Minden versenyzőnek két fordulót kellett teljesíteni versenyszámonként Stancovici tanítványai pedig remekül helyt álltak. Mivel ez volt az első versenyük fehérvízes pályán, ezért a szatmáriak az első fordulóban kissé visszafogták a tempót. Viszont a második fordulóban meglepték a mezőnyt a határozott és bátor futamokkal.

Egy hibátlan futam végén Matteo Olar négy rutinos felnőtt mögött az ötödik helyen zárt a downriver számban. Ebben a versenyszámban Stancovici második lett, a női futamban pedig Chenghe Rita a dobogó harmadik fokát foglalhatta el.

Ebben a versenyszámban egyedüli gyerekként rajthoz állt Dănuț Corodan is, akit bátorságáért díjaztak a szervezők. Bár díjat nem hoztak haza, de jólt teljesítettek Șerban Tope, Sütő Bence és Kozma Patrick is.