Déjà vu–érzés, de pontot ért Severinen

2013.11.17 - 16:37

A hosszabbítás első percében mentett pontot Drobeta–Turnu Severinen a Szatmárnémeti Olimpia FC-nek Cornel Ene. A FCU Craiova elleni újabb 1–1 után Csik Tibor edző legényei őrzik 8. helyüket és három pont hátrányukat a 6. pozícióban tanyázó oltyánok mögött.

Úgy kezdi a Szatmárnémeti Olimpia FC labdarúgócsapata a Liga 2 2-es Csoportjának visszavágó szakaszát, ahogy tette azt szeptember 7-i idénynyitányon: 1–1-es döntetlent harcolt ki az Adrian Mititelu magánvállalkozó által finanszírozott FC Universiatatea Craiovával szemben. Akárcsak két hónappal ezelőtt – több mérkőzésen –, most is a hosszabbításban csapott le a pontra Csik Tibor edző legénysége, bár ezúttal, a játék képét tekintve, „aranyat” érő döntetlent harcolt ki a csapat. A Drobeta–Turnu Severinen rendezett szombat délutáni bajnokin ugyanis majdnem végig egy oldalra billent a pálya, Miron kapuja előtt ugyanis záporoztak a helyzetek. A védelem ezúttal remekül végezte a dolgát, és a szerencse is a mi részünkön volt, hiszen az első félidő végén Coşic lövése csak kevéssel tévesztett célt. A 47. percben végre az Olimpia is veszélyeztette az ellenfél kapuját, de Zsiga távoli próbálkozását védeni tudta Hotoboc. Kicsivel később Lemac is célba vette a craiovai kaput, de 15 méteres lövése mellé ment. Amint kinyílt a szatmári védelem, jött is a FCU vezető találata: Iuhas, Ene és Bălău mellől Stoianof jelent meg szabadon az ötös vonalán, aki közelről esélyt sem adott Mironnak. Ismét szárnyra keltek a hazaiak, majd a 82. percben már kettővel is vezethettek volna, de Căle találatát a kapussal szembeni szabálytalankodás miatt érvénytelenítette a buzău-i bíró, Georgian Ionescu.

Amíg a hazaiak azt lesték, hogy a cserebíró, Aurel Vărzan négy perc hosszabbítást mutat a pálya szélén, addig az Olimpia meglepte az ellenfelét és egyenlített: egy szöglet után Ene fejelt a kapuba és mentett nem várt pontot a szatmáriaknak.

Csik Tibi legényei szombaton a Resicabányai Metalult fogadják az Olimpia Stadionban. Az őszi meccsen a hajrában mentettek pontot a szatmáriak a krassói–szörényi településen, ezúttal három pontra lesz szüksége a csapatnak, hogy életbe tartsák az első hatba jutási reményeiket.

Liga 2, 2-es Csoport, 12. forduló

FCU Craiova – Szatmárnémeti Olimpia FC 1–1 (Stoianof 57. perc, illetve Ene 90+1.).

Olimpia FC: Miron – Muntean, Ene, Bălău, Iuhas, Gavrilescu, Villand (Marinaş 78.), Mureşan (Feier 68.), Zsiga (Dragoş 68.), Bujor, Lemac.