Daróci, újvárosi és mikolai sikerek

2012.05.23 - 20:19

Az már biztos, hogy március 30-án Pusztadaróc – Avasújváros mérkőzést rendeznek a Román Kupa megyei szakaszának elődöntőjében, a mikolaiak pedig csütörtökön tudják meg, ki lesz az ellenfelük.

Pusztadarócon a mikolaiak enyhe mezőnyfölényben játszottak a szamosdobiakkal szemben, viszont veszélyes helyzetet az első háromnegyed órában egyik együttesnek sem sikerült kidolgoznia. A fordulást követően úgy tűnt, a Voinţa elszántabb, többet támadta a Turul kapuját, mégis a mikolaiak voltak eredményesek. Adrian Farcaş három perc alatt kétszer vette be a szamosdobiak kapuját, majd öt perccel később Simon Elek harcolt ki egy 11-est, amit Lucuţ értékesített. 3–0-ás vezetésnél alábbhagyott a mikolai lendület, amire kevés híján ráfizetett Nicolae Şuta edző legénysége. A hajrában ugyanis Oneţ kiszorított helyzetből vágta a labdát a mikolai léc alá, majd a 88. percben Drăgan 25 méterről, szabadrúgásból lőtte ki Blidar kapuját. Viszont az egyenlítő találat már nem jött, így a Turul jutott a legjobb négy közé.

Sárközújlakon a papírforma szerint sima győzelmet aratott az Avasújvárosi Talna az V. ligás Bikszádi Forestierával szemben. Câmpan mesterhármasára, valamint Pop és Tulici találataira Tătar és Sas válaszolt, így a IV. ligás együttes 5–2-es eredménnyel  kvalifikálta magát az elődöntőbe.

Vincze is betalált

A nagykárolyi Victoria Stadionban a Pusztadaróci Recolta és az Érkávási Olimpia játszotta a nap „slágermérkőzését”. A határmenti település együttese jobban akarta a győzelmet szerdán, így keresztülgázolt az Olimpián. Buja Arnold a 35. percben szerzett vezetést a csapatának, majd a fordulás utáni első percekben Lakatos Sándor növelte a Recolta előnyét. Zárásként a csapat „veteránja”, a község alpolgármestere, Vincze Sándor értékesített egy 11-est, és a daróciak „besétáltak” a kupasorozat elődöntőjébe, ahol az avasújvárosiak lesznek az ellenfeleik.

A címvédő Óvári Someşul csütörtökön 17.30 órától játszik a szatmárnémeti Olimpia Stadionban a IV. Liga A csoportjának győztese, a Szamoskrassói Someşul ellen. Ennek a találkozónak a győztese jövő hét szerdán a mikolaiakkal küzd majd a döntőbe jutásért.

Román Kupa, megyei selejtező, negyeddöntő

Szamosdobi Voinţa – Mikolai Turul 2–3 (0–0). Gólszerzők: Oneţ, Drăgan, illetve Ad. Fărcaş (2 gól), Lucuţ (11–esből). Továbbjutott: a Turul.

Avasújvárosi Talna – Bikszádi Forestiera 5–2 (3–0). Câmpan (3 gól, egyet 11-esből), Pop, Tulici, illetve Gh. Tătar, D. Sas. Továbbjutott: a Talna.

Pusztadaróci Recolta – Érkávási Olimpia 3–0 (1–0). Gólszerzők: Buja A., Lakatos S., Vincze S. (11-esből). Továbbjutott: a Recolta.