Darius Bota aranyéremmel kezdett

2016.05.09 - 15:05

Jól kezdtek a Szatmárnémeti Gyerekpalota karting szakkörének a pilótái a Román Autósport Szövetség (FRAS) által rendezett országos bajnokságon.

A Buftea településen található Titi Aur Akadémia pályáján a 7 éves Darius Bota a Kid Honda géposztályban az első helyen zárt, bátya, a 12 éves Marco pedig a mini korosztályban a második helyről egy műszaki hiba miatt kényszerült feladni a versenyt az utolsó körben. A 14 éves Mihai Muncean a KFJ géposztályban a negyedik helyen zárt, akárcsak édesapja, a nőgyógyász Mircea, aki felnőttek Rotax Master kategóriában állt a rajthoz. A felnőtteknél a KZ 2 géposztályban Pető Levente bronzérmet szerzett az idénynyitó futamon.

Takács György szakkörvezető csapata legközelebb június 5-6-án fog versenyezni a második bajnoki fordulóban, a Brassó megyei Prázsmáron.