Több hónapot kellett várni a városarculat-átalakítás elkezdéséhez, azonban egy ideje Nagykároly minden részén találkozhatunk munkagépekkel és hozzájuk tartozó munkásokkal is.
Több mint 6 millió eurós összeget nyert Nagykároly egy több fázisból álló városrendezési projekt kivitelezésére, melynek révén a város emblematikusnak számító épületei, mint a Városi Színház, a Szarvas Fogadó, az egykori kaszárnya, a szociális étkezde is megújulnak. Hat szakaszból állnak a felújítási munkálatok, melyek a tömbháznegyedek zöldövezetét éppúgy érintik, mint a központi szökőkút és a Kossuth-kert parkosítását, vagy akár Nagykároly egyetlen sétálóutcáját.
Az uniós összeg (mely az önrésszel, illetve a kormánytámogatással kiegészülve közel 8 millió euróra rúg) folyósítása azonban komoly akadályba ütközhet, mondta el lapunknak Kovács Jenő polgármester, hiszen a jelenlegi kormány és az Európai Unió kapcsolata közel sem felhőtlen. Ez pedig éppen elég ahhoz, hogy a Romániával kapcsolatos pályázati pénzek kifizetését felfüggesszék itt is. „Ha valóban felfüggesztik a pénzek folyósítását, akkor az a mi projektjeinket is érzékenyen érinti majd. Abban bízom egyelőre, hogy az Unió kirostálja majd a romániai városok közül azokat, amelyek hozzáállása komolytalan volt az uniós projektek kivitelezése terén. Ha ez így történik, akkor nekünk jó esélyünk lenne arra, hogy ne szakadjon meg a pénzek lehívásának folyamatossága” — mondta Kovács Jenő.
Szükség is van a nagykárolyi elöljáró (túlzás nélkül mondhatóan) híres optimizmusára, hiszen Nagykárolyban jártunkban-keltünkben láthatjuk a városkép-alakítási munkálatokat. A központi szökőkút és a tömbháznegyedek közterületein álló fák kivágása nagy visszhangot váltott ki a lakosság körében. Az ismert közösségi oldalon is folynak a viták a fakivágásokkal kapcsolatosan. Kovács Jenő azonban mindenkit igyekszik megnyugtatni, mondván, a projektbe foglaltakat követve szépül a város. A megfelelő eredmény eléréséhez azonban szükség volt a dekoratívnak cseppet sem mondható tujafák kivágására éppúgy, mint a sétálóutca melletti fabódék lebontására.
A városszépítési projekt lezárulta 2014 nyarára várható. Addig minden bizonnyal több esetben történnek majd olyan munkálatok, melyek nem biztos, hogy mindenki tetszését elnyerik majd, de ha megnézzük például azt, ahogy a Városi Színház épülete vagy a sétálóutca képe alakul, bizakodhatunk, hiszen többéves stagnálás után épül és szépül Nagykároly. Olyan épületeket vehetünk birtokunkba, amelyek valós szükségleteket elégítenek ki, elég ha a színházra vagy a Szarvas Fogadóra gondolunk, ahova majd a Polgármesteri Hivatal teszi át székhelyét. Vagy az egykori kaszárnya épületére, amely szociális központtá növi ki magát a tervek szerint.