Csúfos vereséggel zárta az idényt az SZVSK focicsapata

2022.05.29 - 13:46

Csik Tibor edző legénysége már azután „hátradőlt”, miután biztosította a helyét a Liga 3 következő idényére. A vakációs hangulat viszont rányomta a bélyegét a csapat teljesítményére, az utolsó két bajnokit pedig úgy vesztette el az SZVSK, hogy több gólt kapott, mint az előző tizenhárom bajnokin, összesen.
Szombaton, Szilágysomlyón már az első percekben megadta magát a szatmári védelem, Adelin Neaga pedig korán vezetést szerzett a Sportulnak (1–0). Úgy tűnt, hogy az SZVSK összekapja magát, Zsiga Ervin pedig egyenlített (1–1), azonban Neaga még a szünetig mesterhármast jegyzett (3–1).
A fordulás után Gueye Mansournak sem kellett sok idő, hogy kettőt rúgjon a szatmáriaknak, és négyre növelje a fórt (5–1). Ezzel el is dőlt a meccs. Cosmin Zamfir szépítő találata (5–2) nem ijesztett rá az ellenfélre, a hajrában pedig egy gyors gólváltással ért véget az idényzáró találkozó.
Lapunk megkeresésére Csik elismerte, hogy csapata most sem hozta a tőle várt teljesítményt, a védelmi sor nagyon gyenge volt, mégsem tud annyira haragudni a legénységre. „Azok az erős pontok, amik hozták eddig a pontokat, azok nem úgy teljesítettek, ahogy kellett volna. Elől nem volt gond, hiszen idegenben szerezni három gólt, az nem rossz. Viszont a védelem teljesen összeomlott. De nem hagyhatjuk figyelmen kívül, hogy a fiúk az utolsó két meccset kivéve jól teljesítettek, és hozták a pontokat. Sikerült megmenekülni a kieséstől, így a célunkat is teljesítettük” – mondta az SZVSK szakvezetője.
A Szatmárnémeti VSK az alsóház táblázatának a negyedik helyére csúszik vissza. Bár három csapat zárt egyenlő pontszámmal, viszont a helyosztás első számú kritériuma az alapszakasz végén elfoglalt hely. Így ugrott a második helyre a Szilágysomlyó, őt követi a Kolozsvári CFR II, az SZVSK pedig a negyedik a 10-es szériában.

LIGA 3, 10-ES CSOPORT, PLAYOUT. 10. FORDULÓ

Szilágysomlyói Sportul – Szatmárnémeti VSK 6–3 (3–1)

Gólszerzők: Adelin Neaga 4., 39., 45+1., 86., Gueye Mansour 58., 62., illetve Zsiga Ervin 20., Cosmin Zamfir 75., Raul Ziman 87.

Luceafărul Nagyvárad – Kolozsvári CFR II 3–3 (1–0)
Zilahi SCM – Nagysomkúti Progresul 5–2 (2–2)

A végeredmény: 1. Zilah 47 pont, 2. Szilágysomlyó 40, 3. CFR II 40, 4. SZVSK 40, 5. Nagysomkút 23 (kiesett), 6. Luceafărul -9 (pontlevonásokkal büntetett csapat; kiesett).

Labdarúgás: Pontokért megy Kolozsvárra az Olimpia VSK

Botos Sándor (Piri) legénysége pénteken Kolozsváron, a Viitorul vendége lesz.

Futball: megérdemelt győzelem Biharszentandráson

Egy jó Crişul ellenében tartotta a kontrollt a meccsen Oli gárdája.