Csúfos: az örmény bajnok búcsúztatta a CFR-t

2022.07.14 - 12:11

A CFR edzője, Dan Petrescu a fél kezdőcsapatát lecserélte a Sepsi OSK elleni Szuperkupa-vereség után is, ám az örmény bajnok is ugyanolyan szívós ellenfélnek bizonyult, mint a szentgyörgyi.
Ciprian Deac bal oldali szabadrúgása után Bismark Adjei-Boateng fejese gyors hazai vezetést jelentett (1–0), de a további helyzeteit már elpuskázta a román bajnok, és a szünetig csak védekező Pjunik a második félidőben már el-eljutott a hazai kapuig. A CFR védelme végül a legvégén ingott meg, amikor egy szöglet után Zoran Gajics kiegyenlített (1–1), a hosszabbítás legelején viszont, szintén Deac passzából Claudiu Petrila lőtt elegáns gólt (2–1).
A hosszabbítás második 15 perce hozta az igazi drámát, előbb Cristian Bălgrădean kolozsvári kapus védte ki Hovhannesz Harutjunjan büntetőjét, majd ismét egy perccel a vége előtt egyenlített ki a Pjunik: Gajics kotort be egy kipattanót (2–2). A szétlövésben pedig már nem hibáztak az örmény együttes lövői, miközben a CFR-től Petrila a felső lécre lőtt, a csapatkapitány Camora próbálkozását pedig kivédte David Jurcsenko – így a román bajnok csak az Európa Konferencia Ligában folytathatja. Ellenfele Andorra bajnoka, az Inter Club d’Escaldes lesz, az első meccset jövő csötörtökön Kolozsváron játsszák.
A mérkőzés után a központi sajtó Dan Petrescu fejét követelte, azonban a playsport.ro rávilágított: Neluțu Varga tulajdonos 400 ezer eurót kell fizessen az edzőnek, amennyiben idő előtt felbontja a szerződését.

BL-SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

Kolozsvári CFR – Pjunik Jereván 2–2 (11-esekkel: 3–4)
Gólszerzők: Adjei-Boateng 6., Petrila 94., illetve Gajics 89., 119.
Továbbjutott: a Pjunik 2–2-es összesítéssel, tizenegyesek után.

NEMZETI SPORT, P. A.

A Ferencváros hazai pályán játszik a továbbjutásért

A Ferencváros focicsapata döntetlenről várja a Qarabag elleni hazai visszavágót a Bajnokok Ligája selejtezőjében; a párharc továbbjutója legalább az Európa Liga csoportkörében szerepelhet.

Döntetlenről folytatódik kedden a párharc

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabağ vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén.