Szatmárnémeti

Csörgőlabdabajnokok a szatmáriak

2012.11.06 - 08:50

Egyik paralimpiai sportágban, a csörgőlabdában rendeztek országos bajnokságot Szatmárnémetiben, november elején.

November 2. és 4. között a szatmárnémeti Sportlíceum tornatermében bonyolították le az országos csörgőlabda-bajnokságot. A Romániai Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége szatmárnémeti fiókjának szervezője, Veres Attila elmondta, országos szinten 4 csapat vett részt — Argeş, Bacău, Kolozs és Szatmár megyékből —, azok, akik a legjobb eredményt érték el a zónaközi döntőkben. A csörgőlabda-bajnokság helyszínei rotációsan váltakoznak — így lett a házigazdája a novemberi országos bajnokságnak Szatmár megye. Mint Veres Attila elmondta, amúgy nehéz sport a csörgőlabdázás. Érdekességként megemlíthető, hogy egy labda 1,8 kilogrammot nyom, anyaga tömör gumi. A versenyzők szemei teljesen el vannak takarva, a labdában zörgő fémdarabok keltette hangok alapján tájékozódnak a játékosok.

Oklevelek, serlegek

A kétfordulós oda-vissza játékban első helyen a szatmáriak végeztek 18 ponttal. A versenyzők: Vasile Bura, Daniel Mondoca, Călin Miclăuş, Troba Albert, Jónás Gyuszi. A verseny gólkirálya a szatmári Vasile Bura lett 30 lőtt góllal, a bajnokság legjobb játékosa pedig a szatmári Daniel Mondoca. A II. helyen Argeş, III. helyen Kolozs és IV. helyen Bacău megye végzett. Az eseményen okleveleket, kupákat és érmeket vehettek át a sportolók — magyarázta Veres Attila .