Szatmárnémeti

Csodasarok az óvári iskolában

2016.12.16 - 08:00

Az Óvári Általános Iskolában Szénás Andrea tanítónő elsősei Petneházy Attila magyarországi országgyűlési képviselőtől átvehették a „Miénk a város!” játék nyereményét, a Csodasarkot.

Nagy volt az öröm szerda délelőtt az Óvári Általános Iskolában. Szénás Andrea tanítónő elsősei átvehették a „Miénk a város!” játék nyereményét, a társasjátékokból, könyvekből és egy kosárlabdapalánkból álló Csodasarkot. A nyereményt Petneházy Attila magyarországi országgyűlési képviselő adta át. A Nemzetpolitikai Államtitkárság idén negyedik alkalommal hirdette meg a „Miénk a város”! játékot. A játékra 6–10 éves óvodások és kisiskolások jelentkezhettek. A gyerekek négy héten keresztül mutathatták meg tehetségüket feladatok megoldásával. A legkitartóbb, legszorgalmasabb játékosok közül az első ötven legtöbb pontot összegyűjtő versenyző 100–100 ezer forint értékű Csodasarkot nyert intézményének.

2012 óta a Nemzetpolitikai Államtitkárság minden évben tematikus évet hirdet. 2012-ben az óvodások, 2013-ban a kisiskolások, 2014-ben a felsősök, 2015-ben a szakképzős diákok, 2016-ban a fiatal vállalkozók kerültek a programok középpontjába. Valamennyi program célja, hogy olyan eszközöket nyújtsanak a külhoni magyar közösségeknek, amelyek segítségével a külhoni magyarság gyarapodhat, szülőföldjén boldogulhat. 2012 és 2014 között az oktatásfejlesztés, a magyar intézményválasztás, az oktatási intézmények közötti zökkenőmentes átmenet fejlesztése volt cél, 2015-től az oktatásfejlesztés mellett a gazdaságfejlesztés is megjelent a programokban. Az idei évben a 2016 a külhoni magyar fiatal vállalkozók éve program keretében szakmai és anyagi támogatást nyújtottak a külhoni magyar vállalkozó fiataloknak. 2013-ban a 2013 a külhoni magyar kisiskolások éve program keretében hirdette meg a Nemzetpolitikai Államtitkárság első alkalommal a Miénk a város! játékot.

A játék kapcsolódott ahhoz a célhoz, hogy megtalálják és segítsék azokat, akik egy-egy közösség motorjai lehetnek, hatásukra a közösségben az összetartozás, egymás segítése, a magyarsághoz való tartozás erősödhet. Ehhez kapcsolódóan játékra hívták a gyerekeket. Szerették volna megmutatni, hogy egy közösség valamennyi tagja saját tehetségével hozzá tud járulni annak a közösségnek a jóllétéhez. Minden évben a korábbi tematikus évek legsikeresebb elemeit is továbbviszik. A játékkal az 5–10 éves óvodások és kisiskolások mutatnak immár 4. éve példát a felnőtteknek. Az évente több mint 2000 gyermek esetében azt tapasztalják, hogy a gyerekek egész kicsiként kitartóan oldják meg a feladatokat: rajzolnak, gyurmáznak, fogalmazást írnak, és mindezt nem önmagukért, hanem közösségükért örömmel és büszkén teszik. A nyertes gyerekek ugyanis nem önmaguknak, hanem közösségüknek nyerik meg a 100 ezer forint értékű nyereményt.