CSM-kudarc, győri-diadal a négyes döntőben

2017.05.07 - 10:00

A címvédő CSM Bukarest 33-38 arányú vereséget szenvedett a Vardar Szkopje együttesétől a Bajnokok Ligája budapesti elődöntőjében, így a macedón csapat jutott a Papp László Arénában vasárnap sorra kerülő döntőbe, ahol a győri ETO lesz az ellenfele. A CSM a Cristina Neaguval fellépő Buducsnoszt Podgorica ellen játszik a kisdöntőben —  írja az Agerpres.

A CSM nagyon gyengén kezdte a találkozót, Gullden nyitógólja után a 8. percre a Vardar már hattal vezetett. A CSM a 13. percre feljött négy gólra (5-9), de továbbra is nagyon rosszul játszott, egyebek mellett három 7 méterest is kihagyott, a Vardarnak pedig minden összejött, és a 24. percben 11 góllal vezetett (8-19), a félidő végére ebből nyolcat megtartott (13-21).  A második félidőben hét pontra feljött a Bukarest, 16-23 (35. perc), ám a Vardar beerősített, 17-27 (40). A román játékosok sorozatos hibái után a macedónok már a döntőre spórolták az erejüket, így a CSM az 54. percben hat gólra közelítette meg ellenfelét (33-38), de ahhoz már túl késő volt, hogy fordítani tudjon, és a Vardar 33-38-as megérdemelt győzelmet aratott.

Döntőben a Győr

A Győri Audi ETO KC bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, miután 26-20 (12-9) arányban legyőzte szombaton a budapesti Papp László Sportarénában a montenegrói Buducsnoszt Podgorica együttesét. A győri csapat gond nélkül szerzett megérdemelt győzelmet egy olyan csapattal szemben, amely nem tudta felvenni a tempót Görbiczék ellen. A Buducsnosztból csak Cristina Neagu és Katarina Bulatovics nyújtott elfogadható teljesítményt. A tavalyi döntős, 2013-as és 2014-es győztes Győr elejétől végéig uralta a meccset.