Cselgáncs: érmekkel tértek haza Szegedről

2024.10.08 - 14:02

Jól teljesítettek a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái a Szegeden megrendezett Első Beton Kupa versenyein. Pal-Igna aranyat szerzett Tóth és Thiruvadi ezüstöt, Năstase pedig bronzot.

Terely Mihály edző tanítványai négy éremmel tértek haza az október hatodikai nemzetközi tornáról, közülük Sorana Pal-Igna, Tóth Zalán és Thiruvadi Alesszia kategóriájuk döntőjében küzdöttek.

Előbbi a 10 éven aluli korosztály 40 kilogrammos súlycsoportjában aranyérmet szerzett, míg Zalán a 13 éven aluliaknál, a 49 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmet szerzett.

Ugyanebben a korosztályban, a 38 kilogrammos súlycsoportban, Thiruvadi is a dobogó második fokára állhatott fel.

A 12 éven aluli korosztály +49 kilogrammos súlycsoportjának a megmérettetésén Iulia Năstase a bronzmérkőzést is megnyerte, így a dobogó harmadik fokára állhatott.