Cselgáncs: az Olimpia VSK - Unio SK közös csapata nyerte meg az Unio Kupa - Lucian Preda Emléktornát

(Fotók: SzOVSK)
2023.11.27 - 09:25
Nem kevesebb mint 490 sportoló sorakozott fel a tatami előtt a november 25-i Unio Kupa - Lucian Preda Emléktorna nemzetközi judoversenyen, amelyet végül a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub és a Szatmárnémeti Unio Sportklub közös csapata nyert meg.

A szatmárnémeti Terely Mihály, Ramona Igna, Hajlák József edzőhármas tanítványai összesen 5 arany-, 6 ezüst- és 11 bronzérmet gyűjtöttek be a szombati, a többszörös országos bajnok szatmárnémeti cselgáncsozóról elnevezett Unio Kupa - Lucian Preda Emléktornán, így az összpontozás végén az éremtáblázat élén zárt a szatmári csapat.
Ugyanitt, Marian Halas edző tanítványai is remekeltek, hiszen 2 arany- és 3 ezüstérmet szereztek kategóriájuk megmérettetésén.

A nagy hagyománnyal rendelkező versenyt november 25-én szombaton, a szatmárnémeti Ady Endre utcai Both Katalin Sportteremben rendezték, és ennek egy rangos vendége is volt Ungvári Miklós személyében, aki a 2012-es londoni olimpia ezüstérmes magyar cselgáncsozója, továbbá világbajnoki bronzérmes és háromszoros Európa-bajnok a sportágban.
A torna szervezői ezúton is mondanak köszönetet az önkéntes bíróknak, továbbá a támogatóknak, akik hozzájárultak az Unio Kupa 26. kiírása és a Lucian Preda Emléktorna 6. kiírása is sikeres legyen.