Cselgáncs: aranyérmet szereztek a Balkán-bajnokságra készülők

(Fotó: SzOVSK)
2024.06.11 - 16:10
A szlovákiai Nagymihályon léptek tatamira az elmúlt hétvégén a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái, akik a június közepén a Balkán-bajnokságon kell majd bizonyítsanak.

Thiruvadi Alesszia és Maya Dihenes is aranyérmet szereztek kategóriájukban a nagymihályi bajnokságon U13 – 36 kg., illetve U15 – 57 kg. Sólycsoportban.

Maya ezen a hétvégén fog Kolozsvárra utazni, ahol az U15-ös korosztály Balkán-bajnokságát fogják rendezni, majd az ezt követő héten Alesszia Észak-Macedóniába megy, ahol a 13 éven aluliak tornáját fogják rendezni.

Ezüstök és bronz

Terely Mihály edző egyébként több sportolóját is elkísérte a versenyre, és ők is dobogón állhattak: Tóth Zalán (U13, 46 kg) és Erin Oros (U15, 48 kg) a második helyen zártak, míg a még kamasz György Bettina bronzérmet szerzett az U23-as korosztály 70 kg.-s megmérettetésén.

A június 8. – 9.-i szlovákiai versenyen egyébként 13 európai és ázsiai ország 540 sportolója vett részt.