Cselgáncs: 11 érem a Satu Mare Kupán!

Remekül hely álltak a szatmárnémeti cselgáncsozók a hétvégi versenyen. (Fotó: SzOVSK)
2024.05.28 - 15:20
169 sportoló küzdött, akik összesen 47 klubot képviseltek. A romániaiak mellett magyarországi, szlovákiai, ukrajnai, moldovai és lengyelországi egyesületek vettek részt a rangos versenyen.

Méltón képviselték városukat és csapatukat a Szatmárnémeti Olimpia VSK judokái, akik tatamira léptek a május 25. - 26.-ai Satu Mare Kupa nemzetközi cselgáncsbajnokságon, amelyet a szatmárnémeti LPS – Both Katalin Sportcsarnokban rendeztek.

A szervezők közlése szerint 169 judoka küzdött meg, ők összesen 47 klubot képviseltek. A romániaiak mellett magyarországi, szlovákiai, ukrajnai, moldovai és lengyelországi egyesületek judokái voltak jelen Szatmárnémetiben.

11 érem

Marian Halas edző tanítványai két aranyérmet szereztek George Ilie (U21-es korosztály, 90 kg-o súlycsoport) és Adina Micaș (U21, 78 kg) révén.  Alessia Micaș (U14, 44 kg) és Dragoș Polgar (U21, 66 kg) ezüstérmet szereztek.

Terely Mihály edző tanítványai közült Maya Dihenes (U14, 57 kg) és Erin Oros (U16, 48 kg) nyerték meg kategóriájuk versenyét, míg Thiruvadi Alesszia (U14, 36 kg), György Bettina (U16, +70 kg) és Alex Urâte (U18, 81 kg) a dobogó harmadik fokára állhattak fel.